Reklama

Po wakacjach płocka pływalnia zyska nowy wygląd

Opublikowano:
Autor:

Po wakacjach płocka pływalnia zyska nowy wygląd - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w czerwcu ruszy remont Jagiellonki. Pływalnia funkcjonuje w Płocku 40 lat, a w ramach remontu odświeżony zostanie nie tylko basen.

Już w czerwcu ruszy remont Jagiellonki. Pływalnia funkcjonuje w Płocku 40 lat, a w ramach remontu odświeżony zostanie nie tylko basen. 

Ze względu na planowane prace pływalnia Jagiellonka będzie nieczynna od 1 czerwca. Remont potrwa prawdopodobnie do połowy września tego roku. 

- Przez cały okres remontu, do dyspozycji naszych Klientów będą dwie pozostałe pływalnie zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji a w okresie wakacji tj. od 15 czerwca do 31 sierpnia, jak co roku, również kąpielisko miejskie „Sobótka” - informuje Sebastian Dymek z działu marketingu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W ramach modernizacji obiektu odświeżona zostanie niecka sportowa pływalni. 

- Remont spowodowany jest nieszczelnością okładziny ceramicznej wewnątrz niecki, polegał on będzie m. in. na: skuciu wszystkich płytek w niecce, zmianie sposobu zasilana niecki w wodę na system denny, pracach izolacyjnych mających na celu zabezpieczenie żelbetowej konstrukcji niecki oraz wyłożeniu niecki specjalną folią basenową - mówi Sebastian Dymek. 

Zmodernizowane zostanie także oświetlenie na hali basenowej, a część szatni zostanie odświeżona.

- Wykonawca robót poprawi też obieg ciepłej wody pod prysznicami - dodaje Sebastian Dymek. - Harmonogram zakłada wykonanie ww. prac w ciągu 100 dni od momentu wejścia na obiekt wykonawcy. Ze względu na stopień skomplikowania prac oraz ponad 40-letni okres funkcjonowania pływalni mamy nadzieję, że prace remontowe zostaną wykonane w terminie. 

Koszt całej inwestycji to ok. 800 tys. zł. W tym roku planowane są prace także na innych obiektch sportowych. 

- Jednocześnie z remontem pływalni przy ul. Themersonów, MOSiR Płock Sp. z o.o. rozpoczął prace modernizacyjne na kortach tenisowych znajdujących się na Stadionie Miejskim im. B. Szymańskiego - wyjaśnia Sebastian Dymek. - Prace polegają na budowie trzech hal namiotowych nad kortami wraz z wymianą nawierzchni wszystkich pięciu kortów.

Jeszcze w tym roku planowane są także modernizacje płyt boisk do gry w piłkę nożną na stadionie „Stoczniowca” przy ul. Kolejowej  oraz przy ul. Borowickiej na os. Borowiczki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE