Reklama

Po przedszkolu została kupa gruzu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Po przedszkolu została kupa gruzu [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po przedszkolu w kontenerze, w którym pierwsze kroki stawiały przez ponad 30 lat najmłodsi płocczanie, została kupa gruzu. Obok wyrósł przestronny piętrowy budynek.

Po przedszkolu w kontenerze, w którym pierwsze kroki stawiały przez ponad 30 lat najmłodsi płocczanie, została kupa gruzu. Obok wyrósł przestronny piętrowy budynek.

W piątek przed południem władze miasta zaprosiły dziennikarzy do budowanego na Podolszycach Północ przedszkola. Z zewnątrz budynek jest już właściwie gotowy,  skończona jest elewacja, wstawiono już także okna i drzwi. Trwają już prace wykończeniowe wewnątrz, czyli m.in. szpachlowanie ścian, montaż glazury, terakoty i wykładzin. Nowe przedszkole będzie miało powierzchnię ponad 2,1 tys. m kw. i ma pomieścić ok. 180 maluchów. Jako że ma to być przedszkole integracyjne, w budynku zamontowano również przeszkloną windę na pierwsze piętro.  Drugi dźwig, służący do transportu posiłków dla maluchów, zjeżdża na sam dół, do części kuchennej.

Równolegle dobiegają końca prace związane z rozbiórką istniejącego tu od trzech dekad parterowego budynku byłego przedszkola.  Dziś po kontenerze została już tylko kupa gruzu. W jej miejscu ma pojawić się parking na ok. 20 aut i dwa place zabaw z huśtawkami dla najmłodszych maluszków i trochę starszych przedszkolaków. Całość inwestycji pochłonie blisko 6,5 mln zł.

- Przedszkole będzie gotowe w czerwcu 2016 r., na dzień dziecka, a ruszy z początkiem września  - zapowiadał prezydent Andrzej Nowakowski.

W tej części Podolszyc funkcjonują obecnie trzy przedszkola: to budowane teraz na rogu Szarych Szeregów i Łączniczek tuż obok Szkoły Podstawowej nr 23 (a czas prac dzieci uczęszczające do tego przedszkola uczą się w oddziałach przedszkolnych pobliskiej podstawówki), Miejskie Przedszkole nr 6 przy Łączniczek (również vis a vis SP nr 23, tyle że od strony parku i nowego żłobka) oraz tzw. Przedszkole z tęczą przy Hubalczyków.

Jak przypominał wiceprezydent Jacek Terebus,  poza przedszkolem na Podolszycach, wkrótce lepszych czasów doczeka również przedszkole przy Gałczyńskiego i Piasta Kołodzieja. W planach na kolejne lata jest również budowa budynku na Podolszycach Południe, w którym znajdzie się i przedszkole, i żłobek i pomieszczenia dla MOPS-u. Nie wiadomo jeszcze, co będzie z przedszkolami przy Dworcowej i Reja. - Jesteśmy w trakcie rozważania, w jaki sposób poprawić warunki dzieciom w tych przedszkolach - przyznawał Andrzej Nowakowski. - Najpewniej zdecydujemy się na kapitalny remont.

- Ekspertyza wykazała, że konstrukcja budynku jest niezniszczona i posłuży jeszcze przez lata - ocenił Jacek Terebus.

Po nowym przedszkolu dziennikarzy oprowadzali prezydent Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Jacek Terebus i Cezary Guzanek, szef ratuszowego Wydziału Inwestycji i Remontów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE