Reklama

Po burzy: wiadukty i miasto zalane [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Po burzy: wiadukty i miasto zalane [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Potężna burza przeszła nad Płockiem w niedzielę po 16.00. Tradycyjnie już zalana została Spółdzielcza pod wiaduktem. Niestety, ziścił się też pesymistyczny scenariusz - pod nowo powstającym wiaduktem nad Piłsudskiego można pływać. Obie ulice są zamknięte dla ruchu. Nie lepiej jest także przy Grabówce.

Potężna burza przeszła nad Płockiem w niedzielę po 16.00. Tradycyjnie już zalana została Spółdzielcza pod wiaduktem. Niestety, ziścił się też pesymistyczny scenariusz -  pod nowo powstającym wiaduktem nad Piłsudskiego można pływać. Obie ulice są zamknięte dla ruchu. Nie lepiej jest także przy Grabówce.


Kierowcy w obawie przed zalaniem pojazdów wybierają osiedlowe uliczki, więc przejechać przez Międzytorze jest w tej chwili bardzo ciężko. Podobnie jak Spółdzielcza, Piłsudskiego chwilowo  jest zamknięta dla ruchu. Jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego policji, policjanci i strażnicy miejscy  kierują samochody objazdami, przez starą Wyszogrodzką, dlatego w tym rejonie można spodziewać się utrudnień.

Zalana jest także Grabówka, przy skrzyżowaniu z ul. Niedzielaka (obok cmentarza), ale można tamtędy przejechać.

Po ulewie pełne ręce roboty mają przede wszystkim strażacy - jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego straży pożarnej, tylko w ciągu godziny od rozpoczęcia burzy, mieli już 30 zgłoszeń z prośbą o interwencję. W tej chwili strażacy pompują wodę z piwnic i domków jednorodzinnych.

Pomocy potrzebował też kierowca opla vectry, którego nurt potężnej kałuży pociągnął pod wiadukt na Spółdzielczej.


J
ak zapowiadało biuro prasowe Ratusza, zalewaniu pod wiaduktem na Piłsudskiego ma zapobiec m.in., budowa kanalizacji zbierająca deszczówkę z obu jezdni, a także m.in. budowy przepompowni zasilanej energią elektryczną (w razie awarii będzie można podłączyć agregat). Wiadukt zostanie zabezpieczony również przed przesiąkaniem wód gruntowych.

- W tej chwili cały czas jest to plac budowy, system odwodnienia wiaduktu nie jest włączony, zostanie uruchomiony dopiero po zakończeniu prac - uspokaja Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza.

Na zdjęciu: Spółdzielcza,  Grabówka i Piłsudskiego, fot. Portal Płock

ZDJĘCIA SPOD WIADUKTU NA PIŁSUDSKIEGO ZOBACZ W NASZEJ

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE