reklama
reklama

Po atakach na medyków w Polsce. Czy w szpitalach w Płocku będą skanery wykrywające niebezpieczne narzędzia u pacjentów?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Po atakach na medyków w Polsce. Czy w szpitalach w Płocku będą skanery wykrywające niebezpieczne narzędzia u pacjentów? - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościKilka niedawnych wydarzeń w naszym kraju pokazało, że przedstawiciele służby zdrowia narażeni są na różnego rodzaju ataki. Jak można poprawić bezpieczeństwo w placówkach medycznych?
reklama

Niedawno w Krakowie doszło do wstrząsającego ataku, w wyniku którego lekarz został śmiertelnie ugodzony nożem przez pacjenta. 

Niebezpiecznie w placówkach medycznych

Było też kilka innych ataków w kraju, na szczęście nie z tak tragicznym skutkiem. Np. w Łukowie zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszeli ojciec i syn, którzy zaatakowali ratowników medycznych na oddziale ratunkowym.

W szpitalu w Gdyni pacjentka zaatakowała trzy osoby z personelu medycznego. Z kolei w ostatni poniedziałek w Płocku 28-latek oddalił się z oddziału psychiatrycznego płockiego szpitala, został zatrzymany przez policję, miał przy sobie nóż. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala.

reklama

Jak powstrzymać agresję wobec lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych?

Np. szpitale nie mają prawnych i organizacyjnych narzędzi by sprawdzić, co pacjent wnosi.

- Kto wie, czy do szpitali nie będzie trzeba wprowadzić skanerów wykrywających niebezpieczne narzędzia u pacjentów. Bezpieczeństwo w szpitalu to priorytet, niestety często jest o nie trudno - pisze bezprawnik.pl.

Już teraz wiadomo jednak, że instalacja bramek bezpieczeństwa, podobnie jak na lotniskach, byłaby bardzo kosztowna. 

Wyższe kary lada miesiąc?

Ważną sprawą jest zapobieganie niebezpiecznym sytuacjom i wiedza w społeczeństwie, czym grozi takie zachowanie. 

reklama

Dodajmy, że Ministerstwo Zdrowia pracuje nad ustawą, która ma zaostrzyć kary za ataki na medyków. Minimalną karą mają być trzy miesiące pozbawienia wolności, a maksymalną - 5 lat.

Projekt obejmuje także ratowników górskich, wodnych, a nawet "zwykłe" osoby, które zareagują w sytuacji zagrożenia i podejmą próbę obrony innych.

Natomiast karetki pogotowia mają być wyposażone w kamizelki nożoodporne. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo