Reklama

Płyn do dezynfekcji ORLENU w sklepach w znacznie wyższej cenie?

Opublikowano:
Autor:

Płyn do dezynfekcji ORLENU w sklepach w znacznie wyższej cenie?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płyn do dezynfekcji produkowany przez PKN ORLEN w pierwszej kolejności trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, szpitali i instytucji publicznych. Koncern sprzedał go także sklepom wielkopowierzchniowym, ale jak podkreśla, z zastrzeżeniem, że ma być przeznaczony do bieżącej działalności sklepu. Kiedy sprzedawany po 45 zł płyn można było znaleźć na półce za 149,99 zł, zawrzało.

Płyn do dezynfekcji produkowany przez PKN ORLEN  w pierwszej kolejności trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, szpitali i instytucji publicznych. Koncern sprzedał go także sklepom wielkopowierzchniowym, ale jak podkreśla, z zastrzeżeniem, że ma być przeznaczony do bieżącej działalności sklepu. Kiedy sprzedawany po 45 zł płyn można było znaleźć na półce za 149,99 zł, zawrzało. 

Od kilku tygodni spółka ORLEN Oil pełną parą produkuje płyn do dezynfekcji rąk. W marcu miały to być 2,5 mln litrów, ale w kwietniu koncern ma wyprodukować 5 mln litrów płynu. Zamówienia do Jedlicz, gdzie mieści się spółka, spływały z całej Polski. Płynu brakuje w całej Polsce. 

Pierwsze partie płynu dostarczono do Agencji Rezerw Materiałowych, fundacji, szpitali. 500 litrów dostał m.in. płocki urząd miasta, który miał rozdysponować go pomiędzy harcerzy i wolontariuszy pomagających w walce z pandemią. 

Okazało się, że płyn został także dostarczony sklepom wielkopowierzchniowym. W sieci zaczęły się pojawiać zdjęcia, z których jednoznacznie wynika, że niektórzy upatrzyli w tym okazję do zarobku. Płyn, który sprzedawano po 95 zł, a potem po 49 zł, można było kupić za 149 zł. 

— Michał Kołodziejczak (@kolodziejczak_m) March 30, 2020

Koncern wydał oświadczenie w tej sprawie. Podkreśla, że odsprzedawanie płynu to naruszanie warunków współpracy. Supermarkety, które sprzedawały płyn, więcej go nie dostaną. 

- Sieci handlowe złożyły zamówienia do producenta, czyli spółki ORLEN Oil, na płyn do dezynfekcji, argumentując zapotrzebowanie wyłącznie koniecznością zapewnienia ciągłości funkcjonowania oraz bezpieczeństwa pracowników i klientów - tłumaczy biuro prasowe PKN ORLEN. -  Płyn do dezynfekcji rąk PKN ORLEN jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.

 Koncern produkuje ok. 1,2 mln litrów płynu tygodniowo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE