Reklama

Płomienie w auli Włodkowica [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Płomienie w auli Włodkowica [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niektórzy studenci już rozpoczęli semestr, a początek roku akademickiego przebiegał bardzo… płomiennie. Dosłownie! Maluchy wybałuszały oczy ze zdziwienia, gdy wykładowca stał za płomieniami wydobywającymi się znad pulpitu.

Niektórzy studenci już rozpoczęli semestr, a początek roku akademickiego przebiegał bardzo… płomiennie. Dosłownie! Maluchy wybałuszały oczy ze zdziwienia, gdy wykładowca stał za płomieniami wydobywającymi się znad pulpitu.

W sobotę Mazowiecki Uniwersytet Dziecięcy przy dźwiękach hymnu „Gaudeamus igitur” uroczyście zainaugurował rok akademicki w auli Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Na początek maleńcy studenci, co to ledwo od ziemi odrośli, a już są żądni wiedzy, dostali do rąk indeksy i rozpoczęli naukę od wykładu z chemii połączonego z pokazem.  Jak informuje MUD, temat wykładu brzmiał: "Pamiętaj chemiku młody...!", a wygłosił go Mateusz  Stocki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, założyciel firmy ArtScience.

Co nieco o chemii przypomnieli sobie też obecni w auli goście, m.in. prezydent Płocka Andrzej Nowakowski czy Michał Twardy, dyrektor  Delegatury Urzędu Województwa Mazowieckiego.

Kolejny wykład odbędzie się 4 października i będzie miał tytuł: "Czy  matematyka rządzi naszym światem? Liczby małe i WIELKIE" a wygłosi go  przewodniczący Rady Naukowej naszego uniwersytetu czyli prof. dr hab. Maciej  Klakla z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Uniwersytet dziecięcy to zabawa w studiowanie dla dzieci w wieku 6 - 12 lat. Mali studenci biorą udział w specjalnie przygotowanych wykładach i warsztatach. Wykładowcami są prawdziwi profesorowie, doktorzy, naukowcy, podróżnicy i odkrywcy. W Polsce pierwsze uniwersytety dziecięce powstały w 2007 roku w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. Dzisiaj działa ich już w naszym kraju około 300. Wśród nich Mazowiecki Uniwersytet Dziecięcy w Płocku, który poprzez zabawę uczy płockie maluchy i zaraża ich pasją do nauki.

Fot. MUD

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE