Reklama

Płomienie nad Orlenem. Spokojnie, planowe

Opublikowano:
Autor:

Płomienie nad Orlenem. Spokojnie, planowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w nocy aż do południa w piątek nad Orlenem mogą pojawić się większe niż zazwyczaj płomienie. - Nie ma powodów do obaw, to planowe działania - zawczasu uspokaja koncern.

Dziś w nocy aż do południa w piątek nad Orlenem mogą pojawić się większe niż zazwyczaj płomienie. - Nie ma powodów do obaw, to planowe działania - zawczasu uspokaja koncern.

Po publikacjach prasowych, m.in. na naszym portalu, dotyczących niepokojów płocczan związanych z większymi niż zazwyczaj płomieniami buchającymi z kominów kombinatu, koncern postanowił zawczasu ostrzegać przed niespodziewanymi efektami świetlnymi nad zakładem.

- W związku z rozpoczęciem zaplanowanego wyłączenia instalacji Olefiny II, do piątku godziny 12:00 nad zakładem mogą pojawiać się efekty świetlne, w postaci intensywniejszego niż zwykle płomienia na pochodni, widoczne szczególnie w porach wieczorowych - zapowiada Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego Orlenu.

Koncern zapowiada, że proces będzie prowadzony pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry technologów, służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa. - O przeprowadzeniu procesu zostały poinformowane służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska  - zapewnia biuro prasowe.

Fot. PKN Orlen


Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE