reklama
reklama

Płockiem rządzić będzie Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga. Co znalazło się w umowie koalicyjnej?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Płockiem rządzić będzie Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga. Co znalazło się w umowie koalicyjnej? - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNiespodzianki nie ma. 30 kwietnia w Sali Sejmowej Urzędu Miasta Płocka przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi parafowali umowę koalicyjną na kolejne 5 lat. Te same ugrupowania rządzą Płockiem od 2014 roku.
reklama

- Ta współpraca przynosi najlepsze z możliwych owoce i wierzymy, że tak będzie też w przyszłości - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. 

Koalicję Obywatelską reprezentowali prezydent Nowakowski, Artur Jaroszewski - obecny i prawdopodobnie przyszły przewodniczący rady miasta oraz Roman Siemiątkowski, zastępca prezydenta. Trzecią Drogę, a w zasadzie Polskie Stronnictwo Ludowe, reprezentowali zaś marszałek Adam Struzik oraz radni - Tomasz Kominek i Anna Derlukiewicz. 

Trzecia Droga i Koalicja Obywatelska będą rządzić wspólnie na każdym szczeblu - Rady Miasta Płocka, Rady Powiatu Płockiego, a także w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W przypadku Płocka Trzecia Droga ma 5 radnych, Koalicja Obywatelska 12. 

reklama

- Chcemy dalej współpracować z prezydentem Andrzejem Nowakowskim. Płock jest ważnym ośrodkiem polityki regionalnej. To obszar statystyczny trzeciego rzędu, tzw. NUTS-3, który obejmuje Płock i 3 powiaty: płocki ziemski, sierpecki i gostyniński. Ten obszar ma znaczenie dla realizacji inwestycji, które mają wpływ na rozwój tej części Mazowsza - powiedział marszałek Adam Struzik. 

Strony podpisały dwustronicową umowę koalicyjna, która zawiera kilka ogólnych stwierdzeń. Padają stwierdzenia o pracy na rzecz "poprawy poziomu życia płocczan, remontach dróg, pogłębianiu Wisły czy lobbowaniu za budową drogi ekspresowej S-10. Zobowiązały się też do podejmowania decyzji na zasadzie konsensusu. 

reklama

Oficjalnie nie padły jeszcze żadne konkretne deklaracje dotyczące stanowisk w mieście.

- Dziś mówimy o tym, że chcemy wspólnie brać odpowiedzialność za przyszłość Płocka. Ta odpowiedzialność ma rzeczywiście bardzo konkretny wymiar w kontekście obszarów odpowiedzialności, za które odpowiadał jeden i drugi koalicjant. W przyszłej kadencji obszary pozostają mniej więcej te same, ale o personaliach nie będziemy dziś rozmawiać - odpowiedział Andrzej Nowakowski.

Według naszych informacji na swoim stanowisku pozostanie Artur Zieliński, odpowiedzialny za inwestycje, a także Roman Siemiątkowski, który zajmował się m.in. edukacją. Trzecia Droga wskaże zastepcę prezydenta, który będzie odpowiedzialny za rozwój. W mijącej kadencji Ludowców we władzach miasta reprezentował Piotr Dyśkiewicz. 

reklama

Pierwsza sesja Rady Miasta Płocka odbędzie się 7 maja. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama