Reklama

Reklama

Obwodnica, ścieżki rowerowe i drogi w powiecie gostynińskim. Podpisano porozumienia

Opublikowano: ndz, 11 lip 2021 08:53
Autor:

Obwodnica, ścieżki rowerowe i drogi w powiecie gostynińskim. Podpisano porozumienia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa obwodnicy Gąbina, modernizacja dróg i ścieżek rowerowych w gminach Sanniki i Szczawin Kościelny – to przykład inwestycji, które realizowane będą na terenie powiatu gostynińskiego. W ich przeprowadzeniu pomogą środki z budżetu Mazowsza.

Reklama

Porozumienie tej sprawie podpisali Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego oraz przedstawiciele gmin Gąbin, Szczawin Kościelny, Sanniki i powiatu gostynińskiego. Pierwszym krokiem będzie przygotowanie dokumentacji projektowej.

 – Mamy świadomość, że razem możemy zrobić więcej – mówił marszałek Struzik. - Zaczynamy od przygotowania dokumentacji projektowej, która jest pierwszym krokiem do wybudowania obwodnicy Gąbina czy kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych w powiecie gostynińskim.

W ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Mazowszem a gminą Sanniki i powiatem gostynińskim zadecydowano o kontynuacji budowy ścieżek pieszo-rowerowych. Powstaną one wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 577.

Przygotowana zostanie dokumentacja projektowa dotycząca rozbudowy blisko 6-kilometrowego odcinka tej drogi na terenie miejscowości Szkarada i Brzezia oraz ponad 3,5-kilometrowego odcinka w Czyżewie. 

Szacunkowy koszt prac projektowych to blisko 1,4 mln zł, z czego ponad 1,1 mln zł pochodzić będzie z budżetu województwa mazowieckiego. 150 tys. zł przekaże gmina Sanniki, a 100 tys. zł – powiat gostyniński.

Bez wątpienia ważnym porozumieniem, które podpisano podczas piątkowej uroczystości, było to dotyczące budowy wschodniej obwodnicy Gąbina. Zawarto je z miastem i gminą. Jak tłumaczono podczas konferencji prasowej, to nie tylko szansa na budowę wschodniej obwodnicy miasta, ale również kontynuacja zakończonych w 2020 r. prac związanych z budową drogi wojewódzkiej nr 577.

Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniesie ok. 1 mln zł. Jej przygotowanie będzie współfinansowane przez obydwa samorządy w proporcji 50 na 50.

Nie mniej ważna jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 573 oraz droga wojewódzka nr 574 na terenie Szczawina Kościelnego. 

- To pierwszy krok do budowy nowych tras pieszo-rowerowych na terenie gminy – podkreślano podczas konferencji. 

W ramach inwestycji powstanie 3-kilometrowy odcinek drogi pomiędzy miejscowościami Budy Kaleńskie – Kaleń oraz 1,5 kilometrowej trasy w Waliszewie. Koszt przygotowania dokumentacji wyniesie ok. 1,4 mln zł, z czego 1,3 mln zł to środki z budżetu województwa mazowieckiego, 90 tys. zł przekaże samorząd gminy Szczawin Kościelny.

Podane kwoty są jednak szacunkowe. W samorządzie Mazowsza podkreślają, że ostateczny koszt przygotowania wszystkich dokumentacji projektowych będzie znany po przeprowadzeniu postępowań przetargowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  Cezi

  A co z Łąckiem?, tu się nic nie dzieje

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  W dniu

  Komisarz potrzebny

 • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -0

  Marszałek

  Buduje obwodnicę w swoim mieście

 • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Monika.

  Cześć mam na imię Monika , jestem bardzo nieśmiała i trochę mi głupio ,że piszę takie ogłoszenie ale postanowiłam ,że może w taki sposób znajdę faceta który mnie zaspokoi. Jestem totalną amatorką ale chciałabym sie z kimś zabawiać ,chciałabym wziąść facetowi do ust.. zobaczyć jak to jest.. chciałabym żeby facet mnie słodko pieścił. Jeżeli jesteś za... Rozwiń

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -4

  Aro

  Po co wy to piszecie na płockiej stronie jak to nie o Płock chodzi... dawać coś o nas a nie o wsiach przybrzeżnych...

  • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -1

   Po co ?

   Po co o Płocku pisać? Nieciekawie by było. Przecież my mamy wszystko.I samochodową ,,obwodnice wewnętrzną" i ,,wkomponowane" lotnisko rekreacyjne dla wybrańców i połączenie ze światem,, wielopasmówką'' przez Wyszogród i będziemy mieć ,,obwodnicę" kolejową przez środek miasta.Coś pominąłem?

  • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -1

   Nie doradzaj...

   bo o Radziwiu więcej nie napiszą - buuuuuu.

  • 5 miesięcy temu | ocena +0 / -1

   No wiesz!?

   Ale Jaśnie nam Panujący Marszałek jest z Płocka.