Reklama

Płockie zoo ma urządzenie ratujące życie

Opublikowano:
Autor:

Płockie zoo ma urządzenie ratujące życie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki ogród zoologiczny dołączył do miejsc, w których dostępny jest defibrylator, czyli urządzenie stosowane w reanimacji. Każdy może z niego skorzystać. Pamiętajcie - czas w takich przypadkach ma ogromne znaczenie.

Płocki ogród zoologiczny dołączył do miejsc, w których dostępny jest defibrylator, czyli urządzenie stosowane w reanimacji. Każdy może z niego skorzystać. Pamiętajcie - czas w takich przypadkach ma ogromne znaczenie. 

Zakup defibrylatorów do miejskich jednostek, m.in. Ratusza, pływalni, a także dworca czy placówek kultury zapowiadał na jesieni ub. roku prezydent Andrzej Nowakowski. Urządzenia ratują życie w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca, a w dodatku są bardzo proste w obsłudze - defibrylator sam przekazuje proste komendy.

Teraz kolejny defibrylator trafił do płockiego zoo. Jak poinformowała Magdalena Kowalkowska, urządzenie Zoll AED Plus umieszczono w budynku ochrony (przy głównym wejściu do ZOO) i w razie potrzeby dostępne jest przez całą dobę.

Nie bójcie się w razie czego z niego korzystać - uefibrylator za pomocą komend przeprowadza ratownika przez cały proces reanimacji. To szalenie ważne - od tego, jak szybko udzielona zostanie pomoc, w wielu przypadkach zależy czyjeś życie.

- Urządzenie wyposażone jest w elektrody z czujnikiem siły nacisku analizującym rytm pracy serca pacjenta i w razie potrzeby udziela wstrząsu defibrylacyjnego - poinformowało płockie zoo. -  Zoll AED Plus analizuje głębokość i tempo ucisków klatki piersiowej i informuje ratownika za pomocą komunikatów głosowych i na ekranie monitora o poprawności przeprowadzanej akcji ratowniczej.

Fot. płockie zoo

O defibrylatorach pisaliśmy tutaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE