Reklama

Reklama

Płockie żłobki po południu będą czynne krócej. Rodzice nie rozumieją, ratusz tłumaczy decyzję

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Płockie żłobki po południu będą czynne krócej. Rodzice nie rozumieją, ratusz tłumaczy decyzję - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do końca sierpnia płockie żłobki będą czynne do godz. 17:00. Od września rodziców czeka zmiana - dzieci będzie trzeba odbierać maksymalnie o 16:00. Część rodziców nie rozumie tej decyzji.

Reklama

W Płocku funkcjonują cztery miejskie żłobki - przy ul. Kleeberga (Podolszyce Północ), Polnej (Skarpa), Płoskiego (Łukasiewicza) i Lachmanna (Międzytorze). Do tej pory dzieci mogły być odbierane z placówek o godz. 17:00, ale od września to się zmieni. Część rodziców nie zgadza się z tą decyzją.

- Jak mam odebrać dziecko o 16:00 ze żłobka, skoro o 16:00 kończę pracę? - irytuje się jedna z mam, która napisała do naszej redakcji. 

Od 1 września wszystkie żłobki będą czynne w godzinach 6:00-16:00, czyli przez 10 godzin. Prawo jasno wskazuje, ilu opiekunów musi przebywać w żłobku.

  • 1 opiekun na 5 dzieci – w grupie dzieci w wieku poniżej roku (grupa 1) oraz gdy w grupie jest dziecko z niepełnosprawnością lub wymagające szczególnej opieki,
  • 1 opiekun na 8 dzieci – w grupie dzieci w wieku powyżej roku (grupa 2 i 3).

Ratusz tłumaczy, że pracę złobków trzeba zorganizować tak, aby zachować proporcje wskazane przepisach, a także zasady czasu pracy. Decyzję poprzedziła kilkumiesięczna analiza. 

- Zespół odpowiedzialny za żłobki w pierwszym półroczu tego roku przeanalizował pracę każdego z nich. Przez 3 miesiące personel żłobków zbierał dane na temat godzin przyprowadzania i odbierania dzieci. Żłobki znają również deklarowane godziny przyprowadzania i odbierania dzieci w drugim półroczu 2022 r., czyli od września. W oparciu o zgromadzone dane podjęliśmy decyzję o zmianie godzin działania żłobków. Z analiz wynika wyraźnie, że więcej dzieci jest przyprowadzanych do placówek w godzinach porannych (6:00 – 6:30, 7:00), mniej pozostaje w żłobkach po godzinie 16:00. Dlatego za najbardziej optymalne dla rodziców godziny pracy placówek wskazane zostały godziny od 6:00 do 16:00 - wyjaśnia Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta. 

Jak dodaje, żłobki poinformowały opiekunów o zmianach godzin. Na starych zasadach żłobki pracują tylko do końca sierpnia. Od września dzieci będzie trzeba odbierać nie o 17:00, a o 16:00. Jak mają poradzić sobie rodzicie, którzy pracują do 16:00? Na to pytanie odpowiedzi nie ma.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy