Reklama

Reklama

Płockie obchody inne niż zwykle. Już w niedzielę [FOTO]

Opublikowano: sob, 2 maj 2020 16:22
Autor:

Płockie obchody inne niż zwykle. Już w niedzielę [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętujmy razem. Mimo, że w swoich domach. Obecna sytuacja pozwala jedynie na symboliczne uczczenie 229. rocznicy tego wydarzenia, dlatego tegoroczne obchody w Płocku będą inne niż zwykle.

Reklama

Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja świętujmy razem. Mimo, że w swoich domach. Obecna sytuacja pozwala jedynie na symboliczne uczczenie 229. rocznicy tego wydarzenia, dlatego tegoroczne obchody w Płocku będą inne niż zwykle.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski poinformował, że w tym roku nie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem publiczności z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Pod odwachem nie spotkają się mieszkańcy, by jak co roku świętować majową rocznicę.

Prezydent apeluje, byśmy dla bezpieczeństwa pozostali w domach i przestrzegali zasad społecznej kwarantanny. Dzień Flagi RP, obchodzony 2 maja, i święto Konstytucji 3 Maja każdy może uczcić w swoim domu, wywieszając biało-czerwoną flagę oraz przypominając o istocie i znaczeniu Konstytucji z 3 maja 1791 r. w historii naszego kraju.

Tym razem w imieniu społeczności Płocka 3 maja kwiaty złoży tylko prezydent Andrzej Nowakowski, najpierw przy pomniku Józefa Piłsudskiego, następnie przy Płycie Nieznanego Żołnierza. Transmisja będzie dostępna na oficjalnym profilu prezydenta na Facebooku: @Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Płocka.

Wszystko roxzpocznie msza św. Uroczystość w intencji ojczyzny rozpocznie się w Bazylice Katedralnej o godz. 10. Liczba miejsc w świątyni jest ograniczona zgodnie z przepisami anty-COVID-19. Może wziąć w niej udział do 70 osób, część miejsc jest zarezerwowana dla parlamentarzystów oraz przedstawicieli władz państwowych i samorządowych. Mieszkańcy będą mogli wysłuchać tej mszy na antenie KRDP.

Prezydent miasta wystąpi z okolicznościowym przemówieniem do płocczan. Będzie ono dostępne na stronie miasta www.plock.eu, Facebooku: @Andrzej.Nowakowski.Prezydent.Miasta.Płock i profilu miasta @Plock, kanale na YouTube Miast!O Żyje.

Obejrzyjmy na zdjęciach, jak święto wyglądało w 2019 r, w "normalnych" czasach....
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (31)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.