Reklama

Płocki zespół nagrodzony Fryderykiem

Opublikowano:
Autor:

Płocki zespół nagrodzony Fryderykiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akademia Fonograficzna przyznała po raz kolejny Fryderyki. Ceremonia wręczenia statuetek wyróżnionym artystom odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Wśród nagrodzonych znalazł się płocki zespół, który zdaniem muzycznej branży nagrał najlepszą rockową płytę.

Akademia Fonograficzna przyznała po raz kolejny Fryderyki. Ceremonia wręczenia statuetek wyróżnionym artystom odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Wśród nagrodzonych znalazł się płocki zespół, który zdaniem muzycznej branży nagrał najlepszą rockową płytę.

Tylko kilka dni dzielą nas od kolejnego Koncertu na Dachu. Jako gwiazda zagrał dla publiczności w 2015 roku zespół Lao Che, który już wówczas „żądał dostępu do morza”, promując swój najnowszy materiał z płyty „Dzieciom”. W środę, 20 kwietnia to nasz płocki zespół zgarnął statuetkę Fryderyka 2016 za rockowy album roku w kategorii muzyki rozrywkowej. Pokonali zespół Lipali za album „Fasady”, Riverside za ich najnowszy krążek „Love, Fear and the Time Machine”, Tomka Lipińskiego, który nagrał piosenki na album „To, czego pragniesz” oraz upamiętniające 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wydawnictwo „Placówka 44” zespołu Voo Voo.

Płocka grupa już podziękowała swoim najwierniejszym słuchaczom za wsparcie na Facebooku. - Mamy szczęście mieć was po naszej stronie – napisali. A nasza redakcja może tylko pogratulować i życzyć kolejnych, równie dobrych płyt i koncertów, jak ten sprzed roku.

Fryderyki są przyznawane przez środowisko muzyczne od połowy lat 90. Głosowanie jest tajne i odbywa się etapami. Akademia Fonograficzna liczy już 1300 członków i każdego roku do tego grona dochodzą kolejni, nominowani artyści. W 2016 roku zgłoszono do nagród 237 albumów z polską muzyką rozrywkową (nie licząc polskiej muzyki poważnej i jazzu), 254 utwory oraz 223 teledyski.

Zobaczcie zdjęcia z płockiego, niezwykle energetycznego koncertu w 2015 roku:

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE