Reklama

Płocki Rower Miejski. Niektórzy będą mogli korzystać bez opłat?

Opublikowano:
Autor:

Płocki Rower Miejski. Niektórzy będą mogli korzystać bez opłat? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno pisaliśmy o proponowanych zmianach do systemu Płockiego Roweru Miejskiego, o które wnioskowała radna Daria Domosławska. Proponowała nowe stacje, wprowadzenie darmowych przejazdów dla Honorowych Zasłużonych Dawców Krwi i Zasłużonych Dawców Przeszczepów, a także wnioskowała o poszerzenie systemu o inny rodzaj rowerów. Znamy już odpowiedź Ratusza.

Niedawno pisaliśmy o proponowanych zmianach do systemu Płockiego Roweru Miejskiego, o które wnioskowała radna Daria Domosławska. Proponowała nowe stacje, wprowadzenie darmowych przejazdów dla Honorowych Zasłużonych Dawców Krwi i Zasłużonych Dawców Przeszczepów, a także wnioskowała o poszerzenie systemu o inny typ rowerów. Znamy już odpowiedź Ratusza.

Według radnej Darii Domosławskiej potrzebne są nowe stacje Płockiego Roweru Miejskiego na terenie zielonym pomiędzy Szpitalem Świętej Trójcy a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, w al. Kobylińskiego przy al. Nowaka, na ul. Miodowej w okolicy „Dołka”, przy Ogrodach Działkowych na ul. Medycznej oraz Ogrodach Działkowych Goździk na ul. Traktowej, w pobliżu nowego osiedla domków jednorodzinnych i bloków na ul Traktowej, a także skrzyżowania ul. Otolińskiej i ul. Chopina. - Wnioskuję również o wprowadzenie do systemu Płockiego Roweru Miejskiego: rowerów trójkołowych, rowerów typu tandem oraz rowerów dziecięcych.

Jednocześnie radna zaproponowała w interpelacji "w kolejnym sezonie darmowe przejazdy dla Honorowych Zasłużonych Dawców Krwi i Zasłużonych Dawców Przeszczepów". Wiceprezydent Jacek Terebus uprzedził, że Ratusz nie przewiduje "premiowania darmowymi pojazdami Honorowych Zasłużonych Dawców Krwi i Zasłużonych Dawców Przeszczepów oraz żadnych innych organizacji czy grup społecznych". Przewiduje natomiast rozbudowę systemu o rowery dziecięce.

Po zakończonym sezonie firma świadcząca usługę Płockiego Roweru Miejskiego przedstawi raport za cały dotychczasowy okres. - Na tej podstawie zostanie przeanalizowane działanie systemu i będą wyciągnięte wnioski o ewentualnych nowych lokalizacjach stacji rowerowych - odpisał wiceprezydent w odpowiedzi na interpelację.

[ZT]20979[/ZT]

[ZT]20593[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE