Reklama

Płocki Rower Miejski będzie bogatszy o kolejną stację z 10 rowerami

Opublikowano:
Autor:

Płocki Rower Miejski będzie bogatszy o kolejną stację z 10 rowerami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stacja zostanie uruchomiona w godz. 12.00 w piątek, 21 września. Gdzie zatem już od jutra będzie można zostawić i wypożyczyć rower?

Stacja zostanie uruchomiona w godz. 12.00 w piątek, 21 września. Gdzie zatem już od jutra będzie można zostawić i wypożyczyć rower?

Stacja będzie poza Płockiem, dokładnie na rogu ul. Szlacheckiej i Wołodyjowskiego w Nowym Gulczewie (gm. Słupno). Zaplanowano tam 10 rowerów. Powstała we współpracy firmy Nextbike Polska z gminą Słupno. Dla zwolenników turystki rowerowej to z pewnością dobra wiadomość.

 - Bliskość miasta sprawia, że dla mieszkańców Nowego Gulczewa rower miejski będzie doskonałą alternatywą dla komunikacji samochodowej i autobusowej, aby dojechać do pracy, szkoły, czy galerii handlowych - mówi Marcin Zawadka, wójt gminy Słupno. - Warto podkreślić, że nasza gmina jest pierwszą gminą wiejską z okolic Płocka, która włączyła się w ten projekt.

Aby skorzystać z roweru wystarczy się zarejestrować w systemie np. poprzez stronę www.PlockiRowerMiejski. Należy zasilić konto kwotą co najmniej 10 zł. Rower wypożyczamy wpisując na terminalu stacji numer telefonu, kod PIN i numer roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Do 60 minut zapłacimy 1 zł.
W płockim Rowerze Miejskim od piątku będzie w sumie 267 rowerów i 27 stacji.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE