Reklama

Reklama

Płocki „Central Park” się rozwija. Na osiedlu Miodowa przybędzie miejsc rekreacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

Płocki „Central Park” się rozwija. Na osiedlu Miodowa przybędzie miejsc rekreacji - Zdjęcie główne

foto Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Startuje drugi etap realizacji Centralnego Parku Rekreacji na „słodkich” ulicach. Będą alejki spacerowe, górka saneczkowa i tor crossowy.

Reklama

Przypomnijmy, że ta rekreacyjna inwestycja nie jest typowym parkiem z konkretnymi granicami jak np. Park Północny na Podolszycach czy Mościckiego na Radziwiu. Centralny Park Rekreacji to kilka miejsc - służących do bardziej lub mniej aktywnego wypoczynku jak np. place zabaw, siłownie pod chmurką, boiska, skwerki z ławeczkami - rozlokowane w różnych częściach osiedla Miodowa.

W 2020 roku została oddana do użytku pierwsza część inwestycji. Zmodernizowano wtedy istniejący plac zabaw, na którym powstała bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa, wymieniono wszystkie urządzenia zabawowe wraz z zagospodarowaniem terenu. Wybudowano boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, mini piłki nożnej i koszykówki. Powstała także siłownia typu street workout z nawierzchnią poliuretanową. Ułożono nowe chodniki piesze stanowiące dojścia do wybudowanej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz ciąg pieszy wzdłuż budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicy Słodowej.

Teraz przyszedł czas na następny etap. I trzeba przyznać, że plan wygląda imponująco. Jak podaje urząd miasta, dla pieszych powstaną ciągi spacerowe z kostki betonowej o szerokości dwóch metrów. Najmłodsi zyskają górkę saneczkową z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu. Dla starszych dzieci i młodzieży powstanie tor rekreacyjny typu crossowego. Zostanie także zmodernizowana istniejąca siłownia plenerowa wraz z dostawą i montażem dodatkowych urządzeń do ćwiczeń tj. rower stacjonarny, koło, steper oraz nawierzchnią żwirową. Na placach wypoczynkowych staną pergole. Cały teren zostanie wyposażony w elementy małej architektury wraz z ławkami z oparciem, koszami na śmieci, stojakami rowerowymi, stołami do gier planszowych, stołem do ping-ponga i stołami piknikowymi. Wszystko ma być gotowe w czerwcu przyszłego roku.

Zostanie także zaaranżowana nowa zieleń poprzez nasadzenia drzew, krzewów, rekultywację trawników, odtworzenie nawierzchni zielonych.

Wykonawcą prac jest Firma Remontowo-Budowlaną Lipowski. Koszt inwestycji to 2,3 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy