Jak już pisaliśmy, basen „Podolanka” miał być gotowy do użytku w grudniu 2022 roku. Terminu nie udało się jednak dotrzymać, a przez kolejny rok przekładano kolejne daty otwarcia obiektu. Ostatecznie MOSiR zdecydował się oddać do użytku jego część – bez zjeżdżali. Ta ma funkcjonować na wiosnę 2024 roku.
Pływalnia bardzo się zmieniła. Są nowe niecki sportowe, powstała strefa SPA z jacuzzi i saunami, jest też nowa szatnia.
Temat remontu „Podolanki” podjęła radna Wioletta Kulpa. Przewodnicząca lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wskazuje, że w ramach tej wielomilionowej inwestycji zapomniano o suficie. Jak sugeruje Kulpa, jego stan jest opłakany.
- Czy zakres prac nie zawierał wykonania remontu, bądź częściowej wymiany, sufitu w części basenowej? Co jakiś czas wykonywane są przeglądy wentylacji: gdzie jest to odnotowane i co ostatnio było wymieniane? Czy służby i zarządzający obiektem ze strony spółki nie widzą zacieków, które powstały nie w ciągu kilku dni, ale miesięcy?
Płocka radna przekonuje, że tym problemem powinno się zająć podczas inwestycji. – Dlaczego […] nie reagowano podczas prac remontowych, skoro i tak ich koszty wzrosły z 10 do 12,5 mln zł? - docieka.
Radna w swojej interpelacji pyta m.in. o zasady przeglądu kanałów wentylacji, a także o osoby odpowiedzialne w MOSiR za sprawy BHP.
- Czy ktoś ze strony wykonawcy, który i tak nie zszedł z obiektu, ponieważ remont jeszcze trwa, może ocenić po pierwsze koszty wykonania prac, a po drugie ocenić, czy przebywanie w tej chwili osób na pływalni nie grozi zawaleniem się sufitu?
MOSiR odpowiada
Do poruszonego tematu odniesiono się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jak przekonują w MOSiR, korzystanie z obiektu jest w stu procentach bezpieczne. Wszystkie prace dotyczące modernizacji pływalni zostały podzielone.
- Poszycie dachowe sprawdzane jest w czasie przeglądów budowlanych. Poszycie dachowe „Podolanki” [dop. red.] jest szczelne. Obiekt jest bezpieczny dla osób w nim przebywających pod warunkiem stosowania się do jego regulaminów – czytamy w odpowiedzi MOSiR-u.
Jak tłumaczą przedstawiciele MOSiR-u, obiekt spełnia wszelkie normy, a sprawami związanymi z bezpieczeństwem klientów zajmują się także organy kontroli zewnętrznej, m.in. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Państwowa Inspekcja Pracy oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
W miejskiej spółce przekonują też, że przegląd wentylacji, wymiany filtrów i inne kwestie techniczne są przeprowadzane na bieżąco.
A co z remontem sufitu? Te zostanie dokonany wkrótce.
- Obszar sufitu w rejonie wieży rur zjazdowych jest w chwili obecnej narażony na uszkodzenia i zalania ze względu na prowadzone prace budowlane dotyczące klatki pól startowych. Po zakończeniu prac na wieży ta część sufitu, jak i fragmenty wyeksploatowane w innych rejonach hali basenowej, zostanie wymieniona.
- puentują w MOSiR.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.