Reklama

Płocka drogówka apeluje: Żyj i pozwól żyć innym

Opublikowano:
Autor:

Płocka drogówka apeluje: Żyj i pozwól żyć innym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka drogówka uczestniczy w europejskiej akcji "Road Safety Days". Funkcjonariusze od rana promują bezpieczną jazdę uświadamiając kierowcom, że kluczem jest poprawa zachowań na drodze.

Płocka drogówka uczestniczy w europejskiej akcji "Road Safety Days". Funkcjonariusze od rana promują bezpieczną jazdę uświadamiając kierowcom, że kluczem jest poprawa zachowań na drodze.

Jak przekonuje policja, stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie działania komendy w Płocku poprawił się. W tym roku na drogach miasta oraz powiatu zginęło 14 osób - to o 6 mniej niż w ubiegłym roku. Niemniej pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Właśnie dlatego od rana mundurowi mobilizują kierowców do bezpiecznej jazdy. Apelują: "żyj i pozwól żyć innym" włączając się w europejską akcję "Road Safety Days".

- Już pierwsze godziny dzisiejszej porannej akcji pokazały, że przekraczanie prędkości jest głównym grzechem płockich kierowców - relacjonuje Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji. - Podczas kontroli jedni tłumaczyli swoje zachowanie pośpiechem inni zamyśleniem za kierownicą czy też roztargnieniem. Kilku kierowców zatrzymanych do kontroli deklarowało zmianę zachowania. Przyjmowali też od funkcjonariuszy kartę bezpiecznego kierowcy - dodaje.

W ramach akcji mundurowi rozmawiali z kierowcami. Przekonywali, że kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE