Reklama

Płock włącza się w globalny projekt. Uczestniczy w nim 170 państw na świecie

Opublikowano:
Autor:

Płock włącza się w globalny projekt. Uczestniczy w nim 170 państw na świecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak będzie się żyło w Polsce w 2118 r.? Jaka będzie kondycja polskiej gospodarki w perspektywie najbliższych dziesięcioleci? M.in. takie tematy zostaną poruszone podczas tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – cyklu wydarzeń promujących m.in. aktywny sposób życia czy podejmowanie inicjatyw biznesowych. – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szereg ciekawy wydarzeń w Polsce i na świecie. Nie inaczej będzie w Płocku – zapowiada wiceprezydent Jacek Terebus.

Jak będzie się żyło w Polsce w 2118 r.? Jaka będzie kondycja polskiej gospodarki w perspektywie najbliższych dziesięcioleci? M.in. takie tematy zostaną poruszone podczas tegorocznego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – cyklu wydarzeń promujących m.in. aktywny sposób życia czy podejmowanie inicjatyw biznesowych. – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szereg ciekawy wydarzeń w Polsce i na świecie. Nie inaczej będzie w Płocku – zapowiada wiceprezydent Jacek Terebus.

Ogólnopolskim koordynatorem przedsięwzięcia, w którym uczestniczy 170 państw, jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która wraz z Koordynatorami Regionalnymi co roku w listopadzie zaprasza tysiące uczestników do udziału w organizowanych przez partnerów wydarzeniach, W tym roku odbywa się pod hasłem „Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”.

Płock ponownie został koordynatorem regionalnym. Wszystkie warsztaty czy konferencje są bezpłatne. W czym można uczestniczyć? W dniach 14 i 15 listopada w Szkole Wyższej Pawła Włodkowica odbędzie się Startup Shaker Junior (cz. 1 będzie 14 listopada w godz. 9.00-15.00, cz. 2 – 15 listopada w godz. 9.00-15.00). Grupa uczniów, biorących udział w programie i tworzących 8 zespołów, opracuje pomysły na innowacyjne biznesy, przygotuje plany wprowadzenia ich na rynek oraz pozna bezpłatne narzędzia ułatwiające prowadzenie firmy.

Terebus zachęcał do udziału:

– Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do młodych płocczan, dzięki czemu spotkają się z mentorami, przedsiębiorcami, aby dowiedzieć się, czy ich dzisiejsze hobby i pasje mogą dać początek ciekawym pomysłom biznesowym. W ten sposób staramy się pokazać, że w dobie globalizacji niekoniecznie trzeba wyjeżdżać z miasta, w którym się mieszka i kształci, aby zdobyć rynek ogólnopolski, a może nawet światowy. Z kolei wydarzeniem zorganizowanym 15 listopada w auli płockiej filii Politechniki Warszawskiej w godz. 16.00-19.00, skierowanym do nieco innej grupy wiekowej, głównie do naszych seniorów, będzie warsztat pt. „Młodość zaczyna się i kończy w twojej głowie” z panią Grażyną Białopiotrowicz, trenerem personalnym i ekspertem w budowaniu wizerunku w biznesie i polityce. Warsztat zostanie poświęcony m.in. doskonaleniu umiejętności interpersonalnych i emocjonalnych. Ale podkreślam, każdy zainteresowany może w tych wydarzeniach wziąć udział.

W cykl wydarzeń wpisują się także te zorganizowane na terenie Płockiej Wyższej Szkoły Zawodowej. To dwudniowa konferencja 13 i 15 listopada. – Zachęcamy do udziału studentów, ludzi działających w lokalnym biznesie i wszystkich chętnych – mówił kanclerz PWSZ, Wojciech Woźniak. – Staramy się tak kształcić naszych studentów, aby byli wartościowi na rynku pracy. W tym roku prelegenci mogą być bardzo dobrymi inspiratorami do rozwijania przedsiębiorczości. Sami prowadzą biznes, korzystając z innowacyjnych metod zarządzania. A z kolei te metody przekładają się na sukcesy. Podzielą się z nami swoją wiedzą w nietuzinkowej formie. Nie trzeba zgłaszać uczestnictwa, wystarczy przyjść.

Początek we wtorek o godz. 10.15 (do 12.45). Drugi dzień konferencji w czwartek, 15 listopada w godz. 11.15-13.30. W pierwszym dniu (wtorek) głos zabiorą znani mówcy, m.in.: prezes firmy Summ-it, Wojciech Wencel (wykład pt. „7 najistotniejszych technologii dla biznesu”) oraz Radosław Bartosik, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGNiG (wykład pt. „Prezesem się bywa, człowiekiem się jest cały czas”). Natomiast w czwartek znany mówca i mentor – Jerzy Zientkowski opowie, czym jest „Storytelling”. Obchody Tygodnia Przedsiębiorczości w PWSZ zamknie swoim wystąpieniem wybitny doradca przemysłowo-gospodarczy Paweł Staworzyński. Wygłosi wykład pt. „Inspiracja i motywacja do ciągłego doskonalenia i rozwoju”.

A co proponują w płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym? Wspomniane już trzygodzinne warsztaty 14 listopada (od godz. 17.00 do 20.15) z budowania marki osobistej z Grażyną Białopiotrowicz. Jak zapowiedziała Agnieszka Korajczyk-Szyperska, te będą dotyczyły m.in. etyki biznesu czy sztuki budowania relacji z klientami. Jednak w tym przypadku lista jest już prawie zamknięta.

Dorta Mejri zapraszała do skorzystania z oferty Przetworni. W piątek, 16 listopada będą tam dwa warsztaty, pierwszy od godz. 9.00 do 13.00 dla osób dopiero poszukujących swojej ścieżki zawodowej lub zainteresowanych zmianą w swoim życiu. – Popracujemy bardzo aktywnie, przyglądając się temu, co jest takim największym potencjałem u osób, które się zjawią, i jak to można wykorzystać. Popołudniowy warsztat „Biznes w perspektywie stylu myślenia menadżera” w godz. 15.00-19.00 adresowanych jest do osób zainteresowanych przedsiębiorczością, w tym dla osób już prowadzących własny biznes bądź dopiero myślących o własnej działalności.

Warsztat popołudniowy prowadzi właśnie Dorota Mejri: psycholog, trener biznesu, coach, certyfikowany trener FRIS. W tym przypadku obowiązuje rejestracja przez portal evenea.

fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE