Reklama

Płock też protestuje przeciwko narkotykom

Opublikowano:
Autor:

Płock też protestuje przeciwko narkotykom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasze miasto po raz pierwszy włącza się do Kampanii Białych Serc czyli ogólnopolskiego protestu przeciw narkotykom. Początek akcji zaplanowany jest na 12, a zakończenie na 20 października.

Nasze miasto po raz pierwszy włącza się do Kampanii Białych Serc czyli ogólnopolskiego protestu przeciw narkotykom. Początek akcji zaplanowany jest na 12, a zakończenie na 20 października.

– Otrzymaliśmy informację, że Urząd Miasta Płocka zadeklarował włączenie się w protest poprzez zawieszenie w oknach ratusza białych serduszek – poinformował nas Mariusz Zalewski, pomysłodawca Kampanii Białych Serc. – Oczywiście mamy również poparcie biskupa płockiego Piotra Libery, który wspiera modlitwą wszystkich uczestników Kampanii. To bardzo dużo jak na początek i pierwszy udział w kampanii.

Kampania Białych Serc, zainicjowana przez Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie oraz Grupę Zalewski Patrol, jest organizowana już po raz dziewiąty. Płock weźmie w niej udział po raz pierwszy, podobnie jak Sandomierz, Częstochowa, Radków, Miłosław i Czerwionka-Leszczyny. Akcja odbywać się będzie między innymi w Kraszewie, Mławie, Turzy Małej, Sandomierzu, Bydgoszczy, Pułtusku, Dzierzgowie oraz gminach Wieczfnia Kościelna i Stupsk. A także na Facebooku.

Organizatorzy planują Marsze Białych Serc, apele i pogadanki w szkołach, konkursy, zawody sportowe, wystawy gazetek ściennych, książek o tematyce dotyczącej uzależnień i zagrożenia jakie niesie ze sobą AIDS, projekcje filmów profilaktycznych, konsultacje prawne w sprawach uzależnień, bezpłatne badania na obecność wirusa HIV, warsztaty kreatywne, spotkania z osobami uzależnionymi.

Tradycją Kampanii Białych Serc jest rozdawanie jej symboli – białych serduszek i baloników. W tym roku organizatorzy akcji poświęcają ją ofiarom uzależnień. Na grobach osób uzależnionych zapłoną znicze, odbędą się specjalne modlitwy. Dla wszystkich, którzy przegrali walkę z uzależnieniem, 20 października zapłoną Ciepłe Serca Pamięci. Tegoroczna kampania poświęcona jest także chorym na AIDS, wśród których narkomani stanowią bardzo znaczący odsetek.
Wśród honorowych patronów Kampanii Białych Serc są między innymi biskup płocki Piotr Libera, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

– Zapraszamy do zawieszenia białych serduszek w oknach swoich domów w czasie trwania kampanii – zachęca jeden z organizatorów akcji Mariusz Zalewski. – Jak co roku ogłaszamy konkurs na szkołę, firmę, instytucję najpiękniej i najliczniej udekorowaną białymi serduszkami.
14 października od 11 do 13 odbędzie się internetowa projekcja filmu „Ty jeszcze masz wybór”. Link będzie dostępny u koordynatorów kampanii w całej Polsce.

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE