Reklama

Reklama

Płock stawia na zieleń? Wprowadzono nowe standardy ochrony drzew i roślin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Siedlecki

Płock stawia na zieleń? Wprowadzono nowe standardy ochrony drzew i roślin - Zdjęcie główne

foto Michał Siedlecki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 listopada w Płocku obowiązują nowe standardy ochrony zieleni. Zgodnie z rozporządzeniem prezydenta, wprowadzono reguły zarządzania zielenią podczas prowadzonych inwestycji. Co się zmieni?

Reklama

Jak podają w płockim magistracie, usuwanie drzew od teraz ma być rozwiązaniem ostatecznym. Już na etapie koncepcji należy uwzględnić rosnące rośliny w projekcie inwestycji. Na przykład rosnące drzewa.

- Generalnie chodzi o to, by chronić płockie drzewa i rośliny - powiedział Andrzej Nowakowski, prezydent miasta w rozmowie z nami. - Chcemy zapewnić ochronę zieleni już podczas projektowania, a później podczas realizacji inwestycji, by chronić nasze zielone płuca. W efekcie chcemy, by każdy wykonawca i projektant, musiał zastosować się do wytycznych - zadbać chociażby o system korzeniowy, ale też o to co widać - koronę drzewa czy pień.

Przygotowane dokumenty wprowadzają jednolite reguły w zarządzaniu zielenią podczas inwestycji prowadzonych przez urząd miasta i miejskie jednostki.

Nad przestrzeganiem standardów, przyjętych zarządzeniem prezydenta, ma czuwać zespół m.in. pracowników Urzędu Miasta Płocka zajmujących się problematyką kształtowania środowiska, polityką przestrzenną miasta, odpowiedzialnych za strategię, planowanie, rewitalizację i estetyzację.

- Pomysł na wprowadzenie takich standardów wyszedł od mieszkańców, a konkretniej od społeczników, osób zaangażowanych w ochronę zieleni – tłumaczył Nowakowski w rozmowie z nami. - Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Byli zaangażowani i zdeterminowani. Dzięki temu wspólnie wprowadzamy nowe standardy - dodał na zakończenie

Jeszcze we wrześniu w Płocku odbyło się tematyczne seminarium. Wzięli w nim udział mieszkańcy, w tym członkowie grup zajmujących się w swojej działalności społecznej ochroną drzew. Podczas spotkania omawiano poszczególne etapy realizacji inwestycji i sposób ochrony drzew – poczynając od planowania po realizacje i ochronę po zakończeniu inwestycji. 

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej urzędu miasta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy