Reklama

Reklama

Płock solidarny z Ukrainą. Flagi na urzędach, jest też deklaracja wsparcia dla uchodźców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMP

Płock solidarny z Ukrainą. Flagi na urzędach, jest też deklaracja wsparcia dla uchodźców - Zdjęcie główne

foto UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płock solidaryzuje się z Ukrainą. Na budynkach miejskich urzędów czy autobusach KM Płock pojawiły się niebiesko-żółte flagi. Jest też deklaracja wsparcia dla uchodźców. – Niech żyje niepodległa Ukraina! – nawołuje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

Reklama

24 lutego, na rozkaz Władimira Putina, rozpoczęła się operacja militarna na terenie Ukrainy. Pociski spadają na terenie Donbasu, a jak podają tamtejsze media, także w Kijowie, Charkowie, Odessie i Łucku. Są już pierwsze ofiary śmiertelne.

Czytaj więcej: Przetarg na dokumentację dla S10 w regionie płockim. Kiedy powstanie trasa?

- Ukraina padła dziś ofiarą brutalnego ataku Putina – napisał na profilu facebookowym Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Rosyjskie bomby spadły na ukraińską ziemię, są zabici i ranni.  To wstrząsające, że we współczesnej Europie dialog, współpracę, poszanowanie praw każdego narodu do samostanowienia, depcze brutalna, ślepa, niszczycielska paranoja!

Włodarz miasta zapewnił o pełnym wsparciu dla mieszkańców i uchodźców z Ukrainy. Zaapelował też o to samo do innych samorządów..

- Tylko międzynarodowa solidarność i stanowczość wobec agresora może  zatrzymać go w tym niszczycielskim marszu – grzmiał prezydent. - Jako samorząd zapewniamy o naszej solidarności. Dołożymy wszelkich starań we współpracy z polskimi władzami szczebla regionalnego i krajowego w zakresie udzielenia pomocy ewentualnym uchodźcom – powiedział.

Prezydent Płocka zadeklarował też, że miasto jest gotowe udzielić bezpośredniego wsparcia potrzebującym samorządom w Ukrainie. - Od darów i zbiórek publicznych po współpracę w zapewnieniu pomocy uchodźcom – przekonywał Nowakowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE