Reklama

Płock oczami Amerykanina w anglojęzycznym programie

Opublikowano:
Autor:

Płock oczami Amerykanina w anglojęzycznym programie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ryan Socash ma polskie korzenie. Do Polski przyleciał po ukończonych studiach w Chicago, zaczął szukać swoich przodków, jednocześnie korzystając z You Tube, tworzył filmy prezentujące polską kulturę, kuchnię czy miejsca warte odwiedzenia. Dalej przemierza Polskę, tyle że pokazuje je w ramach programu Undiscovered na na kanale Poland In. Ostatnio odwiedził Płock.

Ryan Socash ma polskie korzenie. Do Polski przyleciał po ukończonych studiach w Chicago, zaczął szukać swoich przodków, jednocześnie korzystając z You Tube, tworzył filmy prezentujące polską kulturę, kuchnię czy miejsca warte odwiedzenia. Dalej przemierza Polskę, tyle że pokazuje je w ramach programu Undiscovered na na kanale Poland In. Ostatnio odwiedził Płock.

Kanał Poland In powstał w listopadzie 2018 r. To anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej, który w założeniu ma promować polską gospodarkę, ekonomię, kulturę, wartości i tradycje, poruszać istotne dla Polski tematy. Programy są w języku angielskim, ale jeśli ktoś nie zna języka, a miałby życzenie obejrzeć odcinek o Płocku umieszczony na You Tube, może to zrobić czytając napisy.

Program trwa ok. 10 minut, zobaczymy w nim m.in. Stary Rynek (trzeba przyznać, że umiejętnie nakręcony, aby nie pokazywać tego, co niekoniecznie jest naszą chlubą na starówce), katedrę, sakralne skarby z Muzeum Diecezjalnego i to, czym może pochwalić się Muzeum Mazowieckie - kolekcją art nouveau (secesji). Wspomina także o molo, nazywając obiekt "jednym z najbardziej oryginalnych na świecie", ponieważ zostało "zbudowane w kierunku biegu rzeki". Nie zabraknie ujęć z drona na płocką skarpę. A na koniec nasz gość zawita do jednego z lokali na ul. Grodzkiej, aby spróbować pierogów i... To już sami zobaczcie:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=SWtLIRgAnEA&fbclid=IwAR0NvCI7BMF65nGfVMSGb1aX8SFAFIXMtC7XNeKzBw0oZ0uyr2Qry4EY1Rk[/YT]

Fot. Kadry z programu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE