Reklama

Płock na niebiesko. Niebieski ratusz, balony szybujące do nieba, autobus...

Opublikowano:
Autor:

Płock na niebiesko. Niebieski ratusz, balony szybujące do nieba, autobus... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W kwietniu niebieska barwa zacznie w Płocku dominować - niebieskie balony poszybują ku niebu, ratusz zostanie podświetlony na niebiesko, a ulicami miasta przejedzie niebieski autobus. Pierwsze wydarzenie z cyklu tych zaplanowanych odbyło się w niedzielę - IV Bieg Charytatywny "Razem dla Autyzmu".

W kwietniu niebieska barwa zacznie w Płocku dominować - niebieskie balony poszybują ku niebu, ratusz zostanie podświetlony na niebiesko, a ulicami miasta przejedzie niebieski autobus. Pierwsze wydarzenie z cyklu tych zaplanowanych odbyło się w niedzielę - IV Bieg Charytatywny "Razem dla Autyzmu".

W Płocku w najbliższych dniach odbędzie się wiele wydarzeń propagujących wiedzę o autyzmie, w tym wpisanych w obchody Światowego Dnia Świadomości dla Autyzmu.

Pierwsza impreza na starówce zorganizowana przez Stowarzyszenie Klub Rodziców "Razem dla Autyzmu" już za nami łącząca Bieg Krasnala na 100 metrów i bieg główny na dystansie ok. 5 km (cztery razy 1200 m). Była wspólna rozgrzewka na Starym Rynku, stoiska i mocne wsparcie najmłodszych uczestników pod postacią Lwa Honorka, maskotki SPR Wisła Płock czy też niebieskiego, futrzastego Florka kojarzonego z "Ulicy Sezamkowej". Kolejna impreza biegowa  - "Akceptacja dla Autyzmu" - odbędzie się 7 kwietnia w Radotkach w godz. 9.00-14.00. Zapraszają do Osady Młynarza, aby wspólnie kibicować małym Smerfom. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat pobiegną na dystansie 100 m, w wieku 7-10 lat - 1100 m (z przeszkodami). W biegu głównym mogą wystartować osoby w wieku 18 lat, bądź od 16 toku życia, ale pod warunkiem podpisanego oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego zawierającego zgodę na start w biegu. Obowiązują zapisy, warunkiem uczestnictwa jest wniesienie opłaty startowej. Więcej informacji na tej stronie.

Dla biegaczy przewidziano grochówkę i kiełbaskę z grilla. Przyjezdni mogą liczyć, poza sportowymi emocjami, również na różnorodne warsztaty, zabawy plastyczne, występy na scenie. Pojawią się maskotki SPR Wisły Płock i motocykliści. Bieg organizuje stowarzyszenie "Akceptacja dla Autyzmu Płock", z kolei Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem "Odzyskać Więzi" zaplanowało cykl szkoleń poświęconych problemom dzieci z autyzmem w szkołach i przedszkolach.

06.04.2019 r. PRZEDSZKOLE: Problemy dziecka ze spektrum autyzmu w grupie rówieśniczej – rola nauczyciela w pokonaniu trudności

06.04.2019 r. SZKOŁA: Postępowanie z uczniem ze spektrum autyzmu w szkole - jak pomóc cz.2 

11.05.2019 r. SZKOŁA: Dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej w szkolnej rzeczywistości

18.05.2019 r. - SZKOŁA: O integracji sensorycznej dla nauczycieli wychowania fizycznego

W galerii Mazovia już od godz. 16.00 we wtorek, 2 kwietnia dzieci przewidziano zabawy integracyjne. Wydarzenie obejmuje:

1.Zabawy integracyjne pod opieką animatorów i terapeutów MC PROGRAM (obecność rodziców obowiązkowa, FIKOŁKI).

2. Kącik Twórczych Inspiracji - bezpłatne warsztaty i zabawy dla dzieci (FIKOŁKI): wykonywanie butelek sensorycznych, zdobienie ekotoreb.

3. Trasa Sensoryczna dla Małych i Dużych – wspólnie z rodzicami przejście przez stacje stymulujące różne zmysły (FIKOŁKI).

4. Laserowy Świat Mozarta – zabawy swobodne wśród świateł i muzyki (FIKOŁKI).

5. Sala Świetlnego Relaksu – możliwość odpoczynku i wyciszenia (FIKOŁKI).

6. Ścianka wspinaczkowa (dla dzieci do 10 roku życia) (FIKOŁKI).

7. Specjalistyczne poradnictwo dla rodziców (KORYTARZ PRZED FIKOŁKAMI).

8. Zdjęcia z Minionkiem i innymi bohaterami bajek dla dzieci (FIKOŁKI, GALERA MAZOVIA).

9. Słodkie Szaleństwo – bezpłatna wata cukrowa dla uczestników imprezy (GALERIA MAZOVIA).

Harmonogram Płockiego Dnia Świadomości Autyzmu – Poznajmy się Lepiej! 2 kwietnia w galerii Mazovia / Orlen Arenie:
16.00 Występ inauguracyjny uczniów z płockich przedszkoli i szkół „My i nasz świat” (fontanna)
16.50 Balony do nieba (wejście główne)
17.00 Kącik Twórczych Inspiracji (strefa restauracji I piętro)
Specjalistyczne poradnictwo dla Rodziców (Fikołki)
19.00 Świecimy na niebiesko dla Autyzmu (Mazovia, OrlenArena)
Pokaz baniek mydlanych (wejście główne Mazovia)
Poniżej dodatkowe BEZPŁATNE atrakcje dla dzieci z ASD (Fikołki, Orlen Arena) WYMAGANE ZAPISY: 796 681 961
17.00 - 19.00 Świat Dziecka – zabawy integracyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym (Fikołki)
17.00 - 20.00 Zdobywamy szczyty – ścianka wspinaczkowa dla dzieci w wieku szkolnym (MOSIR - Orlen Arena)
Gram z Idolem - spotkanie dla uczniów szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych z piłkarzami ręcznymi
Wisły Płock (Orlen Arena) - indywidualne zapisy dla szkół

Tego samego dnia będzie się działo na starówce. W Galerii P w Urzędzie Miasta Płocka zostanie pokazana wystawa pt. "Świat na niebiesko" przedstawiająca prace wykonane przez osoby ze spektrum autyzmu (godz. 18.30, pl. Stary Rynek 1). Od godz. 19.00 ratusz zostanie podświetlony na niebiesko, z kolei ku niebu poszybują błękitne balony. Warto się zjawić, a może nawet - w ramach możliwości - przyjść w niebieskim ubraniu bądź z jakimś niebieskim detalem, torbą czy apaszką.

Dodatkowo 2 kwietnia w Auchan można zajrzeć do punktu informacyjno-konsultacyjnego zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2. Zostaną zaprezentowane prace uczniów.

Od wtorku aż do końca kwietnia ulicami Płocka będzie jeździł niebieski autobus "Płock dla autyzmu". W środku spotkamy ubranych na niebiesko przedstawicieli stowarzyszeń: Odzyskać Więzi, Razem dla Autyzmu i Akceptacja dla Autyzmu Płock, którzy będą rozdawać ulotki i chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące autyzmu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE