Reklama

Płock ma własną aplikację na telefon

Opublikowano:
Autor:

Płock ma własną aplikację na telefon - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz postanowił wprowadzić udogodnienie dla turystów, którzy zrobią sobie przerwę od codziennych obowiązków i zawitają do Płocka. Szczególnie, że sezon festiwalowy właśnie się rozpoczął. Ponadto zabytki to wszak ważna rzecz i wypada co nieco wiedzieć na ich temat także samym płocczanom. Aplikacja mobilna „Personal Audio Guide” stanowi tu pewne rozwiązanie.

Ratusz postanowił wprowadzić udogodnienie dla turystów, którzy zrobią sobie przerwę od codziennych obowiązków i zawitają do Płocka. Szczególnie, że sezon festiwalowy właśnie się rozpoczął. Ponadto zabytki to wszak ważna rzecz i wypada co nieco wiedzieć na ich temat także samym płocczanom. Aplikacja mobilna „Personal Audio Guide” stanowi tu pewne rozwiązanie.

 

Wspomniana aplikacja to nic innego, jak mobilny przewodnik po Płocku. Aby ją jednak pobrać trzeba będzie udać się osobiście po bezpłatny voucher. Kiedy już go dostaniemy, nic nie stanie nam na przeszkodzie, aby ściągnąć ją drogą elektroniczną na urządzenia przenośne (telefon albo odtwarzacz mp3) wyposażone w system Android bądź iOS oraz system audio.

Jak tłumaczą w Ratuszu, chodzi o zwiększenie atrakcyjności naszego miasta, które przy okazji będzie się prezentowało, jako innowacyjne w podejściu do potencjalnego turysty. Przy okazji wzrośnie także wiedza na temat zabytków i odbywających się w Płocku wydarzeń kulturalnych.

Jakie więc zyskamy faktyczne możliwości ściągając przewodnik?

Przede wszystkim wielokrotnego odsłuchania (z możliwością zatrzymania i przewinięcia konkretnego fragmentu) informacji o mieście i jego zabytkach w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Zobaczymy również zabytki na zdjęciach oraz na mapie przy wykorzystaniu GPS. Aplikacja pomoże nam określić, w jakiej odległości aktualnie się od nich znajdujemy, jak również uruchomi samoczynnie audio przewodnik (ten będzie w formacie mp3) w momencie pojawienia się w pobliżu jakiegoś zabytku (odległość ustawimy sobie sami). Gdyby ktoś się bał, że się zgubi, przezornie wydrukuje sobie mapkę z formatu PDF z zaznaczonymi zabytkami.

Nie przeoczymy dzięki niej także żadnego wydarzenia kulturalnego. Dobierzemy sobie tło muzycznego wedle własnej zachcianki i poinformujemy znajomych, gdzie jesteśmy na portalu Facebook.

Vouchery na aplikacje są bezpłatne, ale trzeba wpierw po nie zajść do Urzędu Miasta Płocka, do Wydziału Promocji i Informacji, który rezyduje w pokoju 225. Wcześniej warto zadzwonić pod numer telefonu: 24 367 17 26 lub wysłać wiadomość na dres: . Ewentualnie skontaktować się z punktem Informacji Turystycznej na pl. Stary Rynek 8.

Z vouchera możemy skorzystać w dogodnym dla nas momencie, ale na osłuchanie samej aplikacji mamy nie więcej niż 30 dni. Istnieje także możliwość pobrania aplikacji bezpośrednio ze strony płacąc za nią 9 zł.

Płock nie jest bynajmniej pierwszym polskim miastem posiadającym taki przewodnik. Podobne posiada już Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Toruń i Wrocław.

 

Fot.: UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE