Reklama

Płock działał w Waszyngtonie [foto]

Opublikowano:
Autor:

Płock działał w Waszyngtonie [foto] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z naszymi zapowiedziami zbiórka i imprezy WOŚP w Waszyngtonie miały płockie akcenty. Organizatorką akcji była płocczanka Magdalena Kubicka. Udało się zebrać ponad 8 tysięcy dolarów.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami zbiórka i imprezy WOŚP w Waszyngtonie miały płockie akcenty. Organizatorką akcji była płocczanka Magdalena Kubicka. Udało się zebrać ponad 8 tysięcy dolarów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat gra także w USA. W stolicy kraju zbiórkę przeprowadzono po raz pierwszy od 10 lat. Finał orkiestry odbył się w waszyngtońskim oddziale Fundacji Kościuszkowskiej. Przybył m.in. polski ambasador w Waszyngtonie, Ryszard Schnepf. Akcję zorganizowała tam płocczanka Magdalena Kubicka z grupą przyjaciół.

W programie artystycznym wystąpiły m.in. dzieci ze Szkoły Polskiej przy ambasadzie, śpiewaczka Laura Grażyna Kafka-Pric, aktorzy Wiesław Małachowski i Waldemar Izdebski recytowali poezję. Był też Salon Artystyczny z Baltimore. Udało się uzbierać ponad 8 tys. dolarów. Podczas ciekawej aukcji mąż Magdy za 65 dolarów kupił kalendarz na 2013 rok z podpisem prezydenta Płocka.

Dodajmy, że w płockim powiecie ziemskim podczas WOŚP pracowało 210 wolontariuszy, były też licytacje. Zebrano ok. 78 tys. zł, przed rokiem było ponad 64 tys. zł. W Płocku do wtorku zebrano 172 tys. zł, ale wciąż trwają licytacje, niektóre opiewają na spore kwoty. Dojdą też pieniądze z kilku skarbonek.

Zdjęcia z Orkiestry w Waszyngtonie otrzymaliśmy m.in. dzięki uprzejmości Anny Milo z Fine Art Studio i Agnieszki Bartosiewicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE