Reklama

Płock bez nocnego ścigania na 1/8 mili

Opublikowano:
Autor:

Płock bez nocnego ścigania na 1/8 mili - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy cyklu Night Power 2014 Grand Prix ogłosili oficjalny terminarz. Znalazły się w nim trzy rundy oficjalne i jedna specjalna. Niestety, w kalendarzu NPGP trudno szukać Płocka, który był jednym z miast-organizatorów podczas dwóch pierwszych edycji cyklu.

Organizatorzy cyklu Night Power 2014 Grand Prix ogłosili oficjalny terminarz. Znalazły się w nim trzy rundy oficjalne i jedna specjalna. Niestety, w kalendarzu NPGP trudno szukać Płocka, który był jednym z miast-organizatorów podczas dwóch pierwszych edycji cyklu.

Cykl Night Power Grand Prix wystartował w 2012 roku jako alternatywa dla nielegalnych wyścigów ulicznych organizowanych w wielu polskich miast. Płock stał się jednym ze współorganizatorów. Pierwsza runda NPGP w naszym mieście została zorganizowana na ulicy Mickiewicza i cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców całego regionu.

Podobnie było rok później, kiedy ściganie na 1/8 mili przeniosło się na Podolszyce. Kierowcy w swoich mocno podrasowanych i ryczących maszynach ścigali się na pętli przy galeriach handlowych Wisła i Mazovia.
Tym razem jednak nie obyło się bez głosów krytycznych. Mieszkańcy okolicznych bloków narzekali bowiem na nadmierny poziom hałasu podczas imprezy. Trudno jednak powiedzieć, czy właśnie protesty mieszkańców sprawiły, że zajmująca się organizacją całego cyklu firma Racing Logistics postanowiła zrezygnować ze ścigania w Płocku.

Pierwsza runda tegorocznej edycji GPNP odbędzie się w Olsztynie, kolejne w Łomży i Słupsku (finał). A w Ostródzie zorganizowana będzie dwudniowa impreza połączona z mega koncertem Night Power Moto Arena.

Niedawno (19 lutego) informowaliśmy o odwołaniu tegorocznej edycji Budmat Drift Show. Oficjalnie impreza została zawieszona na rok, a jej organizatorzy w tym czasie zamierzają szukać możliwości profesjonalnego rozwoju driftu w naszym regionie. Teraz okazuje się, że z Płockiem żegna się także cykl Night Power Grand Prix. Nie udało nam się skontaktować z organizatorami cyklu, więc nie wiemy na razie, czy rozstanie z Płockiem ma charakter tymczasowy czy trwały.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Zobacz też:Obejrzyj nasze galerie:Night Power. Nocne wyścigi na Podolszycach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE