Reklama

Reklama

Płocczanki zbadały piersi w mammobusie

Opublikowano: wt, 8 paź 2013 14:30
Autor:

Płocczanki zbadały piersi w mammobusie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw było badanie wzroku. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie dolegliwości typowych dla kobiet.

Reklama

Najpierw było badanie wzroku. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie dolegliwości typowych dla kobiet.

Gdy płocki SLD po raz pierwszy skorzystał ze swego mobilnego biura, ustawił je na Radziwiu, przy tamtejszym Polo-Markecie. Nieopodal znalazło się również miejsce, w którym obywały się badania okulistyczne. Akcja cieszyła się wielkim powodzeniem. Nie tylko wśród mieszkańców prawobrzeżnej części Płocka.

Idąc za ciosem, lewica postanowiła tym razem zorganizować badania piersi. Mammobus ustawiony został na placu przed Teatrem Dramatycznym. Z możliwości przebadania się skorzystało ponad sto pań mieszkających w Płocku

Mammografia to rentgenowskie badanie piersi, jedna z najbardziej skutecznych metod we wczesnym wykrywaniu raka piersi. To badanie w pełni bezpieczne. Wykrycie objawów we wczesnym stadium gwarantuje praktycznie stu procentowe wyleczenie raka piersi.

– Cieszę się, że tak wiele pań zadbało o swoje zdrowie – powiedział przewodniczący płockiego SLD Arkadiusz Iwaniak. – Zależy nam na tym, aby jak najwięcej kobiet z naszego miasta zostało objętych profilaktyką raka piersi.

Przedstawiciele płockiej lewicy zapowiadają, że zamierzają w dalszym ciągu urządzać mobilne przychodnie i zapraszać do nich również innych lekarzy-specjalistów. – Zależy nam na tym, by mieszkańcy Płocka mieli jak najszerszy dostęp do bezpłatnej opieki lekarskiej – powiedział Arkadiusz Iwaniak. – Wiedząc, że kolejki w przychodniach specjalistycznych są bardzo długie, postaramy się pomóc płocczanom w dostaniu się do lekarza.

Fot. Archiwum SLD Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.