Reklama

Płocczanie złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup płocki Piotr Libera, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów Marek Maria Karol Babi i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas Wigilii przed Ratuszem wspólnie składali życzenia i dzielili się opłatkiem z płocczanami.

Biskup płocki Piotr Libera, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów Marek Maria Karol Babi i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podczas Wigilii przed Ratuszem wspólnie składali życzenia i dzielili się opłatkiem z płocczanami. 

Biskup Piotr Libera życzył w trakcie wigilijnego spotkania na starówce prezydentowi, władzom miasta braciom mariawitom i wszystkim płocczanom prawdziwej radości, pokoju i satysfakcji z osobistego spotkania z Bogiem. Jednocześnie przypomniał, że żyjemy w miejscu o wyjątkowej historii. Niedawno obchodziliśmy 770. rocznicę nadania miastu praw miejskich, a te prawa uzyskaliśmy akurat wcześniej niż Kraków.

- Niech opatrzność Boża czuwa nad Płockiem – mówił biskup Libera. - Papież Franciszek w ostatnim czasie mawia, że Dzieciątko Jezus jest symbolem czułości. Obyśmy doświadczyli jej wszyscy, a zwłaszcza ci, którzy są chorzy i starsi, i bardzo potrzebują czułości Boga, który staje się Emanuelem i przytula nas do swego serca.

Do życzeń przyłączył się biskup Marek Maria Karol Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Wspomniał, że czas nadchodzących świąt to czas nadziei, pokoju i radości z powodu narodzin 2 tys. lat temu Jezusa Chrystusa.

- Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, my z różnych Kościołów, zdrowi i chorzy, bogaci i biedni. Wszyscy możemy się tą wspólną radością dzielić. Śpiewać w naszych domach te same kolędy,

Prezydent Płocka, jako gospodarz spotkania, powiedział, że święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który „otwiera serca, sprawia, że chcemy być obok ludzi, których kochamy i że potrzebujemy bliskości Boga”.

- Jeśli przyjmujemy Chrystusa, przyjmujemy miłość, która przychodzi na świat i możemy się tą miłością dzielić.

Życzeniom towarzyszyło przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 r. Przekazali je wspólnie prezydentowi Płocka komendant Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 r Mariusz Fabiszewski i jego zastępczyni, Joanna Banasiak.

- Niech dzięki temu światłu nie zabraknie w nas dobra, miłości, pokoju i braterstwa – powiedziała Joanna Banasiak.

Koncert kolęd wykonał Chór Młodzieżowy Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Płocczanie składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Na starówce można było obejrzeć żywą szopkę, spróbować czerwonego barszczu albo pierogów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE