Reklama

Płocczanie wkrótce pojeżdżą na elektrycznych hulajnogach?

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie wkrótce pojeżdżą na elektrycznych hulajnogach? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Hulajnogi Blinkee.city w Płocku! Już na początku Nowego roku 2020 zapraszamy do bezpiecznego hulania po mieście! Szczegóły już niebawem! - taka informacja pojawiła się na Facebooku.

- Hulajnogi Blinkee.city w Płocku! Już na początku Nowego roku 2020 zapraszamy do bezpiecznego hulania po mieście! - taka informacja pojawiła się na Facebooku.

Szczegóły mają podać niebawem. Firma Blinkee.city zajmuje się wynajmowaniem pojazdów na minuty. Działają w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Rzeszowie, Bydgoszczy, Poznaniu, Toruniu, Gliwicach czy Elblągu.

Pobiera się aplikację na App Store bądź z Google Play, zakłada konto i rezerwuje z pomocą aplikacji pojazd, który jest najbliżej nas. Później zostanie już udanie się do wyznaczonego celu. A ceny? W przypadku hulajnóg elektrycznych cena standardowa wynosi 0.49 zł za minutę, opłata startowa (za uruchomienie pojazdu) - 2,50 zł, 1 minuta pauzy/postoju - 0,09 zł (kwoty brutto).

Niedawno pytaliśmy włodarza naszego miasta co sądzi o poszerzeniu oferty w Płocku o hulajnogi elektryczne.

[ZT]24104[/ZT]

Dziś pytanie powróciło podczas konferencji prasowej.

- Mam świadomość, że jeśli będzie firma, która stanie się operatorem jakiegoś systemu i będzie te hulajnogi udostępniała mieszkańcom, hulajnogi elektryczne mogą pojawić się w Płocku w każdej chwili. Dziś nie ma żadnych uregulowań, które w jakikolwiek sposób zakazywałyby czy uniemożliwiałyby ustawienie hulajnóg elektrycznych.

Dodał, że ma także świadomość komplikacji, jakie te hulajnogi mogą wywołać. - Pojawiają się w różnych miastach. Jeśli hulajnogi będą również Płocku, jako miasto nie będziemy z tego tytułu ponosić żadnych kosztów, ani mieć przychodów.

Fot. Blinkee.city / media społecznościowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE