Reklama

Płocczanie w obronie sądów w Warszawie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie w obronie sądów w Warszawie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek w Warszawie zgromadziły się demonstracje przeciw zmianom w polskim sądownictwie. Brali w nich udział płocczanie. Przeciwnicy ustawie zbiorą się także dzisiaj i jutro przed płockim sądem.

We wtorek w Warszawie zgromadziły się demonstracje przeciw zmianom w polskim sądownictwie. Brali w nich udział płocczanie. Przeciwnicy ustawie zbiorą się także dzisiaj i jutro przed płockim sądem. 

Jak podają ogólnopolskie media we wtorek w stolicy skandowano hasła: "Presja ma sens", "Wolne sądy", "Wolność, równość, demokracja". Manifestację zorganizowano w parku Rydza-Śmigłego koło parlamentu, by senatorowie obradujący w sali plenarnej mogli słyszeć "krzyk zza okna".

Protestujący odczytali tzw."listę hańby" - nazwiska senatorów PiS. Po każdym skandowali: "Senatorze, senatorko jeszcze możesz". Rozpostarli też  polską flagę, a przy bębnach apelowali "Nie ma wakacji od demokracji", "Jutro tutaj będzie pusto, a ty musisz spojrzeć w lustro", "My nie chcemy dyktatury"!

Aktualnie płocczanie zapowiadają dalszy ciąg protestów. "Wolne Miasto Płock" organizuje wydarzenie “Europo nie odpuszczaj! Bronimy polskich sądów.”, które odbędzie się 26 i 27 lipca o godzinie 19:00 pod Sądem Rejonowym w Płocku.

Więcej na ten temat pod artykułem: 

[ZT]19383[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE