Reklama

Płocczanie na rowery! Wkrótce rajd pięknym szlakiem

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie na rowery! Wkrótce rajd pięknym szlakiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie lada atrakcje czekają na uczestników rajdu rowerowego, który zaplanowano na sobotę 28 lipca. Cykliści nie tylko będą podziwiać piękne krajobrazy Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Przy okazji zwiedzą też ciekawe miejsca.

Nie lada atrakcje czekają na uczestników rajdu rowerowego, który zaplanowano na sobotę 28 lipca. Cykliści nie tylko będą podziwiać piękne krajobrazy Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Przy okazji zwiedzą też ciekawe miejsca.

Będzie to pierwszy z trzech tegorocznych rajdów, w ramach realizowanego projektu „Płock na Rowery!”. Organizatorami przedsięwzięcia są Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Turystyki Kolarskiej „BeneqTeam”.

W ramach rozpoczynającego się zbiórką na Stadionie Stoczniowca o godz. 9.00 rajdu, uczestnicy przejadą m.in. przez Soczewkę, Sendeń, Łąck czy Ciechomice, zatrzymując się w co ciekawszych miejscach. Dla przykładu, w Łącku dzięki uprzejmości pracowników Nadleśnictwa Łąck, uczestnicy wycieczki będą mogli zwiedzić wyłuszczarnie nasion, która zaczęła funkcjonować w 1921 roku i do 2000 roku służyła wielu nadleśnictwom. Jest to miejsce, gdzie wyłuszczało się nasiona z szyszek drzew iglastych, których nasiona dawały początek nowemu pokoleniu lasów. We wspomnianej miejscowości, odPLOTowy przewodnik turystyczny zabierze, także uczestników rajdu do kapliczki pałacowej p.w. SS. Piotra i Pawła wybudowanej w roku 1873. Na tym jednak nie koniec, trasa rajdu wyniesie bowiem ok. 36 kilometrów. Będzie co podziwiać. 

Kolejne rajdy będą już krótsze, co nie znaczy, że mniej interesujące. Zaplanowany na 25 sierpnia rajd do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego przewiduje pokonanie malowniczej trasy „Mazowieckiej Szwajcarii” o długości 27 km. Wieńczący projekt „Płock na Rowery” rajd, rozpocznie się w Parku Północnym na Podolszycach. Będzie to 15-sto kilometrowy przejazd Płocką Magistralą Rowerową, w ramach światowego dnia bez samochodu, który wypada dokładnie 22 września.  

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy dostarczyć kartę udziału w rajdzie do siedziby organizatora osobiście, drogą pocztową na adres: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Stary Rynek 8, 09-400 Płock lub elektroniczną: [email protected] w nieprzekraczalnym terminie 3 dni przed każdym rajdem.

Karta udziału w rajdzie dostępna jest do pobrania ze strony www.turystykaplock.eu, w aktualnościach dotyczących projektu „Płock na rowery!”. Opłata startowa za udział w jednym rajdzie wynosi: 10 zł.

Wspólny projekt Klubu Turystyki Kolarskiej BeneqTeam, MOSiR’u i Płockiej LOT został dofinansowany ze środków miasta Płock. Organizatorzy zapraszają na rajd nie tylko płocczan, ale również mieszkańców okolic.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE