Reklama

Płocczanie biegają, a ktoś na tym zyskuje...

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie biegają, a ktoś na tym zyskuje... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiosenną pobudkę warto zacząć od sportu, bo biegając, jeżdżąc na rowerze czy maszerując z kijkami możemy... pomóc dzieciom! Wystarczy jedynie aplikacja mobilna i spalanie kalorii.

Wiosenną pobudkę warto zacząć od sportu, bo biegając, jeżdżąc na rowerze czy maszerując z kijkami możemy... pomóc dzieciom! Wystarczy jedynie aplikacja mobilna i spalanie kalorii.

Miasto i Fortum opowiedzieli dziś dziennikarzom o drugiej już edycji akcji charytatywnej Honorowy Dawca Energii. Płocczanie wezmą w niej udział po raz pierwszy. Dbając o kondycję fizyczną, ruszając się, płocczanie będą mogli wesprzeć finansowo podopiecznych Fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom.

Jak dołączyć do akcji? Wystarczy... wyprodukować jak największą ilość energii liczonej w watogodzinach. Dosłownie. Wcześniej trzeba zostać posiadaczem smartphona lub innego urządzenia mobilnego działającego na systemach iOS, Android lub Windows Phone. Ściągając aplikację z internetowego marketu, nie ponosimy żadnych kosztów. Po zainstalowaniu wybieramy odpowiednie miasto, któremu zamierzamy udzielić wsparcia, rodzaj aktywności sportowej spośród trzech możliwości (rower, bieg i nordic walking) i już jesteśmy gotowi.

Aplikacja HDEF samoistnie przeliczy przebyte kilometry na wytworzoną energię, zależnie od wybranej dyscypliny. Liczy się także nasze tempo, czas treningu i przebyty dystans. Oczywiście użytkownik przez cały czas posiada dostęp do osiągniętych wyników, którymi na przykład może podzielić się ze znajomymi w medium społecznościowym. Kolejne porcje wyprodukowanej energii są cały czas sumowane zarówno w przypadku osób indywidualnych, jak i całych miast, przy czym te ostatnie zyskają jedna z pięciu nagród w rozpiętości od 40 do 10 tys. zł . W momencie unieruchomienia liczników nikt nie poczuje się przegrany. Fortum skieruje darowiznę na cele charytatywne do każdego z nich, zależnie od ilości wyprodukowanej energii przez użytkowników aplikacji.

Konkurentami Płocka są: Bytom, Częstochowa, Wrocław i Zabrze. Obecność naszego miasta w wymienionym gronie zawdzięczamy planom budowy elektrociepłowni wykorzystującej do produkcji ciepła m.in. odpady komunalne.

W pierwszej, zeszłorocznej edycji akcji Fortum w innych miastach udział wzięło ponad 1000 osób. Aplikacja HDEF działa na obszarze całego kraju, co stwarza możliwość poproszenia znajomych, aby ruszyli do sportowego boju właśnie na rzecz naszego miasta. – Przynajmniej będziemy najlepszym debiutantem - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - To absolutne minimum do spełnienia. W końcu Płock energii posiada dużo.

Międzymiastowa rywalizacja o uzyskanie jak najwyższej nagrody pieniężnej rozpocznie się już w najbliższą sobotę (5 kwietnia) i potrwa do 30 września, więc jeśli ktoś potrzebuje dodatkowego pretekstu, aby ruszyć na rower, czy pobiegać, nie będzie lepszej okazji! Nie tylko zmobilizujmy się do większej dbałości o własny stan zdrowia, wzrośnie nam poziom endorfin we krwi, ale także wymalujemy piękny uśmiech na twarzy potrzebującego i uzdolnionego dziecka.

Podczas konferencji poinformowano bowiem, że zgromadzone środki trafią na konto Fundacji Portal FM Pomagamy Dzieciom, która aktualnie potrzebuje pieniędzy na doposażenie sal warsztatowych w niezbędne materiały dydaktyczne i plastyczne.

 – Jak śmieje się dziecko, śmieje się cały świat, a my chcemy stworzyć taki kolorowy świat dla dzieci poszukujących ciepła – mówił  Piotr Nosarzewski z Fundacji.

Partnerem akcji zostało też Płockie Towarzystwo Triathlonu Delta Płock. Już dziś wszyscy zainteresowani mogą dopisać sobie w kalendarzach biegi we wtorki i piątki od godziny 19. We wtorek zbiórka przy amfiteatrze, natomiast w piątek przy Galerii Mazovia. PTT Delta Płock zaprasza także na weekendowe treningi kolarskie. Start na Grabówce tuż przy wejściu na most.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE