Reklama

Płoccy bibliotekarze świętowali dzień wcześniej

Opublikowano:
Autor:

Płoccy bibliotekarze świętowali dzień wcześniej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Płoccy bibliotekarze świętowali dzień wcześniej. Uroczystość odbyła się Opactwie Pobenedyktyńskim.

We wtorek przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Płoccy bibliotekarze świętowali dzień wcześniej. Uroczystość odbyła się Opactwie Pobenedyktyńskim. 

Przez kilkadziesiąt minut Joanna Banasiak, dyrektorka Książnicy Płockiej podsumowywała 81. rok działalności placówki. 

- To także okazja żeby podziękować tym, na których wsparcie możemy liczyć - mówiła Banasiak. - Rok temu obchodziliśmy 80-lecie istnienie. Dziękujemy prezydentowi Andrzejowi Nowakowskiemu za mądre zarządzanie naszą biblioteką. Nie spotykamy się z bezdusznością. Nasze potrzeby są widoczne i bardzo doceniamy, że nie spotykamy się z odpowiedzią "nie, bo nie". 

Dyrektorka podkreślała świetną współpracę z innymi lokalnymi instytucjami. Podczas uroczystości byli przedstawiciele policji, straży miejskiej, dyrektor ogrodu zoologicznego czy uczelni wyższych. - Na myśl przychodzi mi jedna placówka, z którą nie współpracujemy. Izba wytrzeźwień - żartowała. 

- Chciałabym państwu pogratulować. Dziś biblioteka to nie tylko książka i wypożyczalnia. To ciężka praca ludzi, którzy inspirują nas od strony kulturalnej. I za to serdecznie dziękuję i życzę kolejnych sukcesów - mówiła obecna na uroczystości posłanka Elżbieta Gapińska. 

- Co roku jestem pod coraz większym wrażeniem. Tu nie chodzi o liczby, ale zaangażowanie i wysiłek, jaki państwo wkładacie w pracę. Jestem pewny, że izba wytrzeźwień bardzo szybko dołączy do instytucji, z którymi współpracujecie. Książnica tętni życiem - mówił Andrzej Nowakowski. 

Prezydent przyznał także odznaczenia, a nagrody odebrali też pracownicy obchodzący jubileusz pracy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE