Reklama

Plażowa ręczna. Czemu nie na plaży?

Opublikowano:
Autor:

Plażowa ręczna. Czemu nie na plaży? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasi czytelnicy zachodzą w głowę: po co wydawać pieniądze na sprowadzanie ton piasku na starówkę i organizować tam mecze piłki ręcznej, skoro pod nosem ma się piękną nadwiślańską plażę z potrzebnym boiskiem?

Nasi czytelnicy zachodzą w głowę: po co wydawać pieniądze na sprowadzanie ton piasku na starówkę i organizować tam mecze piłki ręcznej, skoro pod nosem ma się piękną nadwiślańską plażę z potrzebnym boiskiem?

Od kilku dni przed ratuszem rozpościera się ... plaża. Dziś wczesnym przedpołudniem zaczęła na niej impreza sportowa zaplanowana dla całych rodzin Artur Siódmiak Summer Tour. Ale to tylko przedsmak sportowych emocji - piasek rozsypano bowiem specjalnie na rozpoczynający się jutro, w sobotę Międzynarodowy Turniej European Beach Handball Tour w piłce ręcznej plażowej.

Pogoda dopisuje, uciechy - zwłaszcza najmłodsi  płocczanie - mają co niemiara, panuje iście wakacyjna atmosfera. Ale... czyż nie równie miłe chwile można by spędzać na plaży nad Wisłą? Piasku jest tam pod dostatkiem, nie trzeba go specjalnie zwozić, więc na pewno można by zaoszczędzić trochę grosza...  Na dodatek już rok temu Ratusz chwalił się boiskiem do plażowej piłki ręcznej nad Sobótką. Co stało na przeszkodzie, by tam zorganizować całą imprezę? - dopytują czytelnicy naszego portalu. - I ile to wszystko kosztowało?

Ratusz odpiera, że w przypadku obu imprez nie jest organizatorem głównym, a tylko je wspiera.

Ale trochę z miejskiej kasy jednak poszło - jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Ratusza, Orlen Arena  dofinansowała Artur Siódmiak Summer Tour, imprezy która korzysta z zaplecza zaplanowanego na weekend turnieju, kwotą  50 tys. złotych. 

Ciut więcej , bo 55 tys. zł, Ratusz. Beach Handball Team Auto Forum Petra Płock, które organizuje turniej plażowej piłki ręcznej. To pieniądze na promocję miasta podczas imprezy i w materiałach ją poprzedzających.  W sumie z "płockich" pieniędzy  na obie imprezy poszło więc ponad 100 tys. zł.

A dlaczego nie zrobiono jej nad Wisłą?    - W  Płocku odbędzie się międzynarodowy turniej piłki ręcznej plażowej z udziałem czołowych zespołów z Europy i z Polski - Mistrzostwa Polski rozgrywane w ramach cyklu zaliczanego do European Beach Handball Tour - wyjaśnia Ratusz. -  Tego typu zawody w niezwykle widowiskowej dyscyplinie sportowej odbędą się po raz pierwszy w Płocku. Stąd decyzja organizatorów i zgoda UMP o tak atrakcyjnej lokalizacji jak Stary Rynek, co wpłynie na dostępność dla kibiców jak miało to miejsce w ubiegłych latach w przypadku Orlen Cup czy Budmat Drift Show przy Orlen Arenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE