Reklama

Plaża gotowa, uwaga na ciężarówki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Plaża gotowa, uwaga na ciężarówki [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace przygotowujące plażę do Audioriver 2015 ruszyły pełną parą już w ubiegłym tygodniu. Scena główna prawie gotowa, personel rozstawia kontenery i przygotowuje zaplecze gastronomiczne na rozpoczynający się w piątek festiwal muzyki elektronicznej. Kierowcy przejeżdżający ul. Rybaki muszą uważać na ciężarówki obsługujące festiwal.

Prace przygotowujące plażę do Audioriver 2015 ruszyły pełną parą już w ubiegłym tygodniu.  Scena główna prawie gotowa, personel rozstawia kontenery i przygotowuje zaplecze gastronomiczne na rozpoczynający się w piątek festiwal muzyki elektronicznej. Kierowcy przejeżdżający ul. Rybaki muszą uważać na ciężarówki obsługujące festiwal.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa , dziesiąta edycja Audioriver. Festiwal rozpoczyna się już w piątek - 24 lipca i trwać będzie do niedzieli - 26 lipca. Nie dziwi więc fakt, że przygotowania nabrały tempa. Na plaży nad Wisłą tyłem do rzeki ustawiono scenę główną, która jest już prawie gotowa. Widać także rozstawione namioty. Co chwila ulicą Rybaki kursują ciężarówki wożące elementy pomniejszych scen, sprzęt muzyczny czy nagłośnienie, a także przewożą kontenery.

Nie próżnuje także personel odpowiedzialny za czystość wokół terenu, gdzie odbywać się będzie festiwal. Służby porządkowe sprzątają plażę, ale także schody i tereny zielone Wzgórza Tumskiego. Kierowcy muszą szczególnie uważać na samochody ciężarowe obsługujące festiwal.

Ruch na ulicy Rybaki jest utrudniony od 17 lipca. Na odcinku od molo obowiązuje zakaz ruchu, który nie dotyczy pojazdów mających zezwolenie organizatora oraz dojeżdżających do posesji przy danej ulicy. Natomiast zakaz postoju na nadwiślańskiej drodze obowiązuje od 23 do 27 lipca, aby nie utrudniać przejazdu w związku z festiwalem. Parkować można  jedynie na wyznaczonych do tego miejscach.

Audioriver By Night startuje w piątek o godzinie 19.30. Koncerty na scenach i w namiotach potrwają do sobotniego ranka. W sobotę wieczorem ta sama godzina startu koncertów, a festiwalowicze będą bawić się do niedzieli rano. W niedzielę natomiast, w parku między ulicą Mostową a Rybaki, odbędzie się Audioriver Sun/Day. Będą dwie sceny, na których koncerty będą odbywały się od godziny  11 do 21. - Mamy dobrą wiadomość - dostępnych będzie 100 wejściówek na Sun/Day na bramce - zapowiadają organizatorzy. - Wszystkich chętnych uprzedzamy, że na miejscu będą musieli pojawić się jak najwcześniej.

Ci, którzy nie kupili biletów na festiwal, a chcieliby posłuchać tego rodzaju muzyki, mogą przyjść na starówkę - tam będzie rozstawiona scena - Virgin Mobile Stage, a na koncerty odbywające się w piątek od 16.00 do 20.30 oraz w sobotę od 10.30 do 20.00 wstęp jest bezpłatny.

Fot. Dominika Bębenista

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE