Reklama

Reklama

Planują zamknięcie nabrzeża. Ogrodzenie już stoi [FOTO]

Opublikowano: 2 października 2017 12:02
Autor:

Planują zamknięcie nabrzeża. Ogrodzenie już stoi [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nabrzeże znajduje się już w rękach wykonawcy, firmy PORR. Ustawiono ogrodzenie, schodami Broniewskiego już nie zejdziemy nad Wisłę, aby podziwiać zachód słońca.

Reklama

Nabrzeże znajduje się już w rękach wykonawcy, firmy PORR. Ustawiono ogrodzenie, schodami Broniewskiego już nie zejdziemy nad Wisłę, aby podziwiać zachód słońca.

- To firma PORR zdecyduje ostatecznie, kiedy dokona zamknięcia – mówi Hubert Woźniak z zespołu prasowego w płockim Ratuszu. - Jako inwestor wiemy, że wykonawca planuje zamknięcie 3 lub 4 października. Proszę zwrócić uwagę, że ogrodzenie stanęło w taki sposób, aby wciąż można było korzystać ze statków. 

Niestety nowy wygląd nabrzeża oznacza także wycinkę mniejszych i większych drzew, która już się rozpoczęła. Wycinka będzie trwała w trakcie obu etapów prac, na razie do 30 czerwca 2018 roku potrwa realizacja pierwszego.

- Na pierwszym etapie przebudowy nabrzeża do wycinki są 104 drzewa – informuje pracownik Ratusza, jednocześnie zapowiadając do posadzenia 147 drzew, w tym 72 dęby tworzące zapowiadaną już w kwietniu 2017 roku przyszłą aleję, i 2 tys. 78 krzewów. Hubert Woźniak tłumaczy: - Wymiana roślin także duże drzewa, ponieważ część z nich koliduje z pracami budowlanymi bądź jest w złym stanie. Nie wielkość drzewa była kryterium decyzji o jego usunięciu. Wymiana drzew jest prowadzona na całym pierwszym odcinku, a nie tylko na fragmencie, który w pierwszej kolejności wykonawca przeznaczył pod prace budowlane.

[ZT]14976[/ZT]

[ZT]16650[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.