Reklama

Planują ćwiczenia na kruchym lodzie

Opublikowano:
Autor:

Planują ćwiczenia na kruchym lodzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co robić, kiedy pod człowiekiem załamuje się lód? Koniecznie wybierz się w sobotę 8 lutego o 10 nad zalew Sobótka.

Co robić, kiedy pod człowiekiem załamuje się lód? Koniecznie wybierz się w sobotę 8 lutego o 10 nad zalew Sobótka.

Ponad dwa tysiące uczniów płockich szkół wzięło udział w projekcie „Bezpieczna zima z WOPR”. Dzięki temu młodzież przekonała się, jakie zagrożenia wiążą się z wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne. Uczestnicy projektu dowiedzieli się również, jak przygotować się do bezpiecznego wejścia na lód, w jakich warunkach jest to możliwe. Ale przede wszystkim – co zrobić, jeśli lód jednak się załamie.

Po zajęciach teoretycznych nadszedł w końcu czas na praktykę. W sobotę 8 lutego o 10 na zalewie Sobótka ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjanci i strażacy będą demonstrować, co robić w razie załamania się lodu. Będzie można na własne oczy przekonać się, jak powinna być prowadzona akcja ratunkowa na lodzie.

Ale to nie wszystko! Każda osoba, która będzie dysponowała lekarskim zaświadczeniem poświadczającym brak przeciwwskazań do uprawiania sportu, będzie mogła osobiście spróbować swoich sił w sytuacji załamania się lodu. Oczywiście, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Kto zdecyduje się wziąć udział w tej nietypowej próbie, powinien zabrać ze sobą zapasowe ubranie (czapka, kurtka, bluza, spodnie, buty, skarpety, odzież termoaktywna, bielizna) oraz plecak z dużym plastikowym workiem (np. na śmieci).

Każdy, kto pojawi się w sobotnie przedpołudnie na Sobótce, może liczyć na porcję pysznej grochówki oraz kubek gorącej herbaty.

Fot. Archiwum WOPR

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE