Reklama

Plaga włamań. Osiem jednego dnia

Opublikowano:
Autor:

Plaga włamań. Osiem jednego dnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do ośmiu włamań doszło minionej doby w wieżowcach w kilku miejscach Płocka. Złodzieje plądrowali mieszkania, gdy domownicy byli w pracy.

Do ośmiu włamań doszło minionej doby w wieżowcach w kilku miejscach Płocka. Złodzieje plądrowali mieszkania, gdy domownicy byli w pracy.

O serii włamań poinformował dziś rano rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. W poniedziałek między 7.00 rano a 15.00, a więc wtedy, gdy lokatorzy byli poza domem,  złodzieje okradli mieszkania w wieżowcach  przy ul. Jesiennej 3 i 11, Lachmana 2 i 12, Piaska 6, Gierzyńskiego 15, Bielskiej 51/3 i Hermana 6. Kradli głównie pieniądze, biżuterię i sprzęt komputerowy. Łączna wartość strat to ok. 3,5 tys. zł.

Po raz kolejny przypominamy, by nie wpuszczać na klatkę kogo popadnie.  - Policjanci apelują do mieszkańców naszego miasta aby zwracali uwagę na osoby, które dzwonią domofonem oraz aby zamykali drzwi wejściowe na klatki schodowe do swoich bloków - uczula rzecznik policji. - Często zdarza się, że włamywacze dzwonią domofonem i kłamią, że są przedstawicielami różnych instytucji, po to aby wejść na klatkę schodową, gdzie następnie dokonują włamań. Wykorzystują oni również fakt pozostawionych otwartych drzwi wejściowych na klatki schodowe.

Jeśli natomiast zobaczymy podejrzanie zachowujące się osoby, które na przykład obserwują bloki, przebywają na klatce schodowej bez wyraźnie określonego celu, a na widok mieszkańców bloku zachowują się nerwowo, dzwońmy na policję.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE