Reklama

Plaga kradzieży w mieście. Zamykaj drzwi!

Opublikowano:
Autor:

Plaga kradzieży w mieście. Zamykaj drzwi! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko dzisiaj do policjantów z komisariatu na Podolszycach wpłynęły cztery zgłoszenia o kradzieżach z niezamkniętych na klucz domów i mieszkań. Złodzieje uaktywnili się też na innych płockich osiedlach.

Tylko dzisiaj do policjantów z komisariatu na Podolszycach wpłynęły cztery zgłoszenia o kradzieżach z niezamkniętych na klucz domów i mieszkań. Złodzieje uaktywnili się też na innych płockich osiedlach.

Jak ostrzega rzecznik płockeij policji, Krzysztof Piasek, w ostatnim czasie policjanci odnotowują coraz więcej zgłoszeń o kradzieżach z niezamkniętych mieszkań. Scenariusz jest taki sam - złodzieje wybierają się późnym popołudniem i wieczorem na łowy - łapią za klamkę drzwi wejściowych w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.  - Gdy drzwi są otwarte,  wchodzą do środka i gdy nikogo nie ma lub mieszkańcy np. śpią, albo przebywają na piętrze domu, kradną różnego rodzaju przedmioty -  głównie torebki czy też laptopy - relacjonuje Krzysztof Piasek.

Policja apeluje: zamykajcie drzwi, nawet jeśli jesteście w domu. - Nawet kiedy domownicy przebywają w mieszkaniu powinni je zamknąć na klucz, gdyż pozostawiona w przedpokoju torebka czy telefon komórkowy może być dla złodzieja - który na chwilę otworzy drzwi, bardzo łatwym łupem - ostrzega rzecznik policji.

Policjanci apelują również do osób, które będą się bawić na festiwalu Audioriver, by nie zabierały na koncerty wartościowych przedmiotów i zachowały ostrożność przy przechowywaniu swoich telefonów komórkowych, pieniędzy czy torebek - podczas fesiwalu i w namiotach.  - Pozostawiony w tylnej kieszeni spodni portfel czy telefon komórkowy to okazja dla złodzieja.- uczula rzecznik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE