Reklama

Plac po przedszkolu zmieni swoje oblicze. Kiedy ruszą prace?

Opublikowano:
Autor:

Plac po przedszkolu zmieni swoje oblicze. Kiedy ruszą prace? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co powstanie na terenie wyburzonego w 2016 roku Miejskiego Przedszkola nr 20? Na prośbę Czytelniczki wracamy do tematu, o plany zapytalismy w Urzędzie Miasta.

Co powstanie na terenie wyburzonego w 2016 roku Miejskiego Przedszkola nr 20? Na prośbę Czytelniczki wracamy do tematu, o plany zapytaliśmy w Urzędzie Miasta.

Teren znajduje się między ul. Gintera i obecną ul. Braci Jeziorowskich (dawna ul. Dobrowolskiego). Wcześniej znajdowało się tam Miejskie Przedszkole nr 20. Gdy dzieci przeniosły się do nowej siedziby przy ul. Piaska, budynek został wyburzony. Pozostał po nim rozległy teren, a mieszkańcy osiedla mają nadzieję, że powstanie w tym miejscu zielony skwer. 

[ZT]13266[/ZT]

- Co powstanie na placu po przedszkolu nr 20 przy ul. Dobrowolskiego? - pyta Czytelniczka. - Była mowa o tym, że powstanie skwer z miejscami parkingowymi. Mieszkańcom zależy też na placu zabaw dla dzieci. Zwłaszcza dla tych z wieżowców, gdyż nie mamy gdzie chodzić z dziećmi. 

Okazuje się, że teren po byłym przedszkolu na Międzytorzu został już oznaczony w projekcie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego jako 27zu, co oznacza realizację na tym terenie zieleni urządzonej. W praktyce plac po byłym Przedszkolu nr 20 jest przeznaczony na wyczekiwane przez mieszkańców miejsca do rekreacji.  

- Wyznaczone zostały tereny zieleni, gdzie dopuszcza się wyłącznie budowę: sieci, przyłączy i urządzeń infrastruktury technicznej, obiektów małej architektury oraz wiat i altan związanych z przeznaczeniem terenu, ciągów pieszych i rowerowych, parkingów - wyjaśnia Alina Boczkowska z Zespołu Współpracy z Mediami UMP.

Kiedy ruszą pracę? Niestety jeszcze nie w tym roku. 

- 1 marca odbyła się dyskusja publiczna nad projektem planu, a do 16 marca można było składać do niego uwagi - mówi Alina Boczkowska. - Projekt planu po zakończeniu konsultacji i rozpatrzeniu uwag zostanie przedstawiony Radzie Miasta Płocka.

Jest zatem szansa, by inwestycja została ujęta w planach budżetowych miasta na przyszły rok. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE