Reklama

Plac i fontanna już gotowe,zobaczcie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Plac i fontanna już gotowe,zobaczcie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z lekkim poślizgiem, ale już prawie gotowe są nowy plac zabaw i fontanna przy Orlen Arenie. Atrakcje kosztowały blisko 1,7 mln zł.

Z lekkim poślizgiem, ale już prawie gotowe są nowy plac zabaw i fontanna przy Orlen Arenie. Atrakcje kosztowały blisko 1,7 mln zł.

Dobiega końca budowa nowego placu zabaw przy Orlen Arenie. W pierwotnych planach atrakcje miały być wprawdzie gotowe już do końca lipca, by dzieci mogły jeszcze skorzystać z wakacji, ale ze względu na odbywający się przy Orlen Arenie Budmat Drift Show, miasto podpisało aneks do umowy i nowy termin oddania placu wyznaczono na 14 sierpnia. Nie obyło się bez lekkiego poślizgu, bo sierpień ma się ku końcowi, ale i plac zabaw, i fontanna są już gotowe. - Trwa już procedura odbiorowa, staramy się, by wszystkie formalności zakończyć jak najszybciej i oddać do użytku kolejny nowoczesny plac zabaw wraz fontanną do końca wakacji - zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Plac zabaw zajął powierzchnię blisko 1,6 tys. m kw. Podobnie jak ten w lasku brzozowym na Podolszycach Południe składa się z dwóch części - w jednej są huśtawki i zabawki dla maluchów do 7. roku życia, a drugiej - dla starszyzny, czyli dla dzieci w wieku 7-14 lat. Mamy nie muszą obawiać się startych kolan - będą bezpieczne nawierzchnie syntetyczne amortyzujące ewentualny upadek oraz nawierzchnie z piasku. Gotowy jest już również zajmujący ok. 480 m kw. plac wodny, czyli fontanna z sikawkami tryskającymi z nawierzchni z płyt granitowych. Przy parku rozłożono leżaki i ustawiono ławki. Za całość odpowiadało Przedsiębiorstwo Budowlane Emir z Płocka.


Jak już pisaliśmy, atrakcja była horrendalnie droga - pochłonęła blisko 1,7 mln zł, część dołożył Orlen. Zdecydowanie najdroższa była fontanna - według szacunków miała kosztować ok. połowy kosztów całej inwestycji.

Dlaczego plac zabaw i fontanna były taki drogie? Czytaj:


Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE