Reklama

Piraci drogowi w akcji. Ich popisy zarejestrowali policjanci

Opublikowano:
Autor:

Piraci drogowi w akcji. Ich popisy zarejestrowali policjanci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka policja sporządziła zestawienie z piratami drogowymi w roli głównej. Brawura na drodze to ryzyko i spore koszty. Można stracić prawo jazdy i stracić kilkaset złotych z portfela.

Płocka policja sporządziła zestawienie z piratami drogowymi w roli głównej. Brawura na drodze to ryzyko i spore koszty. Można stracić prawo jazdy i stracić kilkaset złotych z portfela.

Funkcjonariusze przypominają, że oprócz radiowozów oznakowanych, dysponują także policyjny samochód wyposażony w widerejestrator. Sprzęt tylko w jednym miesiącu – w ramach działań „Bezpieczny sierpień 2018” – zarejestrował brawurową jazdę sześciu kierowców.  O jednym z nich pisaliśmy w czwartek, chociaż akurat nie on został rekordzistą. Przypomnijmy, że 21-latek w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 135 km/h (ograniczenie prędkości wskazuje do 50 km/h). Przejazd przez Małą Wieś zakończył mandatem karnym w wysokości 400 zł, naliczeniem 10 punktów karnych i utratą prawa jazdy.

[ZT]19940[/ZT]

Duże zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu miały również miejsce w Płocku na trasie ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie zatrzymani sprawcy wykroczeń poruszali się z prędkością 140 km/h oraz 137 km/h. Ponadto płockich piratów drogowych zatrzymano na ul. Wyszogrodzkiej. Znów za mocno dociśnięto pedał gazu. Ostatecznie prędkościomierze pojazdów wskazały 135 km/h. Także w tych przypadkach kierowcy pożegnali się z prawem jazdy na okres co najmniej trzech miesięcy.

Najbardziej spieszyło się kierowcy volkswagena, który pędził w kierunku mostu Solidarności trasą ks. Jerzego Popiełuszki. Przy obowiązującym w tym miejscu ograniczeniu prędkości do 70 km/h, rozpędził się do 173 km/h. Został zatrzymany przez jadących za nim funkcjonariuszy. Ci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnym. Odebrali także prawo jazdy.

Policja ponownie apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze. Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE