Reklama

Piknik rodzinny i finał konkursu Kierowca Roku!

Opublikowano:
Autor:

Piknik rodzinny i finał konkursu Kierowca Roku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę Komunikacja Miejska Płock zaprasza wszystkich mieszkańców Płocka i gmin na piknik rodzinny. Będzie dużo atrakcji.

W sobotę Komunikacja Miejska Płock zaprasza wszystkich mieszkańców Płocka i gmin na piknik rodzinny. Będzie dużo atrakcji.

Piknik Rodzinny odbędzie się na terenie zajezdni KM w godzinach 9.00 – 16.00. Organizatorzy przewidują liczne atrakcje: Symulator jazdy autobusem, grill, specjalni goście z płockiego ZOO, a także drużyna piłkarzy ręcznych Wisły Płock. Oprócz tego strefa dla dzieci, a w niej m.in. tor przeszkód, tor ze zdalnie sterowanymi samochodzikami, kolorowe malowanie twarzy, podczas której dzieci w kilka minut mogą zmienić się w groźnego tygrysa czy słodkiego misia. Animatorzy w firmy Recon zadbają, aby najmłodsi uczestnicy zabawy nie nudzili się. Będą zabawy, konkursy integracyjne, narty wieloosobowe, spodnie trzyosobowe, kącik malowanek – a to tylko mała zapowiedź tego, co czekać będzie na dzieci w sobotę, zapewnia komunikacja miejska.

Co więcej, dorośli będą mogli sprawdzić, czy poradzą sobie z prowadzeniem autobusu.

  - Specjalnie na tę okazję do Płocka przyjedzie profesjonalny symulator jazdy autobusem. To dokładnie taki sam symulator, na którym szkolą się zawodowi kierowcy. Dzięki temu urządzeniu mogą trenować jazdę w ekstremalnych warunkach pogodowych, czy terenowych – tłumaczy Kinga Wochowska, rzecznik KM Płock

I wszystkich, bez względu na wiek, KM zaprasza na grilla! To jeszcze nie wszystko. Tego dnia poznamy najlepszego kierowcę KM Płock 2017 r.

Konkurs na najlepszego kierowcę roku Komunikacji Miejskiej Płock jest organizowany od kilku lat.  Co miesiąc wyłaniany był kierowca miesiąca i najlepsza trzydziestka (tu także były przyznawane regulaminowe nagrody pieniężne). Na koniec roku na podstawie łącznej punktacji z poszczególnych miesięcy wyłoniona została najlepsza 10, która uzyskała prawo udziału w finale konkursu.

Finał odbędzie się właśnie w najbliższą sobotę na terenie zajezdni KM Płock. Tego dnia kierowcy będą rywalizować między sobą w kilku konkurencjach.

– Sprawdzimy ich wiedzę z przepisów ruchu drogowego,  z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jak poradzą sobie w symulatorze autobusu i  w najbardziej widowiskowej konkurencji, w której zaprezentują swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem – tłumaczy Sławomir Pakulski, kierownik działu przewozów w KM Płock.

W sobotę na podstawie części zasadniczej i finałowej wyłoniony zostanie Kierowca Roku, poznamy także ostateczną klasyfikację najlepszej dziesiątki.

– Tak jak w poprzednich edycjach, kierowcy otrzymają nagrody pieniężne. Główna nagroda to 3500 zł – uzupełnia Janusz Majchrzak, prezes zarządu KM Płock. – Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dla nas dzień, był również świętem dla wszystkich mieszkańców Płocka i gmin ościennych. To doskonała okazja abyśmy się nawzajem poznali – tłumaczy Janusz Majchrzak.

W tym roku po raz pierwszy w finale wystartuje kobieta, która jest kierowcą autobusów.

– Chcielibyśmy podkreślić jak bardzo cieszy nas fakt, że kobieta kierowca znalazła się z finale. Tym bardziej, że żeńska część załogi to już ponad 10 proc. wszystkich kierowców – mówi Marcin Uchwał, wiceprezes zarządu KM Płock

Finaliści konkursu:

  • Piotr Mieszkowicz - 13 lat stażu pracy
  • Sylwester Szymański - 4 lata
  • Robert Bedra - 13 lat
  • Marek Łukasiak -11 lat
  • Ireneusz Malinowski - 8 lat
  • Krzysztof Łukowski - 10 lat
  • Cezary Kamiński - 9 lat
  • Marek Wiśniewski - 31 lat
  • Paweł Karłowicz - 11 lat
  • Edyta Petrykowska - 7 lat

Aby ułatwić płocczanom dojazd na Piknik, Komunikacja Miejska tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE