Reklama

Pikieta na Jachowicza. W południe ustawili się z transparentami

Opublikowano:
Autor:

Pikieta na Jachowicza. W południe ustawili się z transparentami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowco włącz myślenie – między innymi z takim hasłem w południe ustawili się młodzi ludzie w towarzystwie policjantów przy skrzyżowaniu al. Jachowicza i al. Kilińskiego.

Kierowco włącz myślenie – między innymi z takim hasłem w południe ustawili się młodzi ludzie w towarzystwie policjantów przy skrzyżowaniu al. Jachowicza i al. Kilińskiego.

Od rana trwa akcja EDWARD mająca związek z Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Przy al. Jachowicza odbywa się od godz. 12.00 pikieta z hasłami „Kierowco pohamuj się”, „Twoja prędkość może mnie zabić”, „Stop. Chcę żyć”, „Kierowco włącz myślenie”, „Twoja prędkość = moje życie”, „Prędkość zabija”, „Chcesz być 12 ofiarą wypadku?”. Chodzi o uświadomienie kierowców, że ich decyzje dotyczące prędkości, wymuszeń pierwszeństwa czy wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu rzutują zarówno na ich życie, jak i na życie pozostałych uczestników ruchu drogowego. A najlepiej, co akurat jest już trudne do osiągnięcia, aby liczba wypadków z ofiarami śmiertelnymi zmniejszyła się do zera.

W czwartek na pikiecie funkcjonariuszki z Wydziału Ruchu Drogowego, kiedy samochody zatrzymywały się przy czerwonym świetle, rozdawały ulotki o tematyce związanej z bezpieczną jazdą oraz z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z drogi. Policjantów przy pikiecie wspierała również młodzież z Centrum Naukowo – Biznesowego FENIKS.

- Zaczęliśmy rano mocnym uderzeniem – mówił nam naczelnik wydziału ruchu drogowego w komendzie Miejskiej Policji w Płocku, komisarz Norbert Nowakowski. - Od rana zatrzymano już 718 kierowców w miejscowości Gąbin, aby przebadać ich na zawartość alkoholu. Podobne kontrole trwają w Płocku. W Gąbinie zatrzymaliśmy jednego nietrzeźwego kierowcę, który miał pól promila w wydychanym powietrzu. Podobne akcje organizujemy cyklicznie i ad hoc przy okazji świąt czy popularnych imienin. Myślę, że trafiają do świadomości kierowców, o czym świadczą statystyki. W tym roku ofiar śmiertelnych było 11, w poprzednim 16.

Pełne dane z tej akcji zapewne poznamy w piątek.  

[ZT]16601[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE