Reklama

Pijani, stanowiący zagrożenie na drogach. Jeden z kierujących miał ponad 3 promile

Opublikowano:
Autor:

Pijani, stanowiący zagrożenie na drogach. Jeden z kierujących miał ponad 3 promile - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Podczas minionego weekendu płoccy policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo wcześniej spożywanego alkoholu. Jeden z zatrzymanych doprowadził do zdarzenia. Kolejny nie dość, że był pijany, to kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Pomimo policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych za jazdę po alkoholu, ciągle nie brakuje tych, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. Podczas minionego weekendu płoccy policjanci zatrzymali czterech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo wcześniej spożywanego alkoholu. Jeden z zatrzymanych doprowadził do zdarzenia. Kolejny nie dość, że był pijany, to kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Niekoniecznie wszyscy chcą słuchać apeli o to, aby nie wsiadać za kierownicę i nie wyjeżdżać na drogi, spożywając wcześniej alkohol.

– Każda osoba, która piła wcześniej alkohol i decyduje się wsiąść za kierownicę, to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dla siebie a także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Aby takich przypadków było jak najmniej, płoccy policjanci każdego dnia kontrolują trzeźwość wielu kierowców – mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze zatrzymali czterech pijanych kierowców, w tym dwóch w piątek zatrzymali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 22-latek, pomimo wcześniej spożywanego alkoholu, wsiadł w nocy za "kółko„ opla i wyjechał na płockie drogi. Zatrzymany został przez policjantów na ul. Dobrzyńskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Jak by tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że wobec młodego kierowcy został już orzeczony środek karny w postaci sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. O losie mężczyzny dalej zdecyduje sąd.

Funkcjonariuszka z płockiej komendy bez ogródek nazywa zachowanie 25-letniego kierowcy z powiatu płockiego "skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem zdrowego rozsądku". – Mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie doprowadził do zdarzenia drogowego na terenie gminy Słubice. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejni kierowcy, którzy kierowali pod wpływem alkoholu, zostali zatrzymani przez policjantów w Borowicach i w Płocku na ul. Chemików. Oficer prasowy dodaje: – Niebezpieczna jazda została w porę przerwana przez mundurowych i kierowcy muszą teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE