Reklama

Pijana młodzież i bezdomni. Mieszkańcy Miodowej mówili o swoich problemach

Opublikowano:
Autor:

Pijana młodzież i bezdomni. Mieszkańcy Miodowej mówili o swoich problemach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Alkohol, alkohol i jeszcze raz wódka - to główny problem mieszkańców osiedla Miodowa, którzy w czwartek spotkali się z prezydentem Andrzejem Nowakowskim.

Alkohol, alkohol i jeszcze raz wódka - to główny problem mieszkańców osiedla Miodowa, którzy w czwartek spotkali się z prezydentem Andrzejem Nowakowskim. 

Co jest największym problemem mieszkańców osiedla Miodowa? Obecni na spotkaniu z prezydentem zwracali przede wszystkim uwagę na pijanych bezdomnych, którzy okupują ławki od rana do wieczora, a także młodzież. Jeden z mieszkańców skarżył się, że od lat nie jest rozwiązany problem pustostanu po PSSach. 

- Rozpijają młodzież, walą kamieniami, rzucają butelkami - wyliczał mieszkaniec. - Jak się dzwoni na na policję albo straż miejską to straż miejska przekierowuje na policję, policja na straż miejską. Policja jak leci, to z włączonymi kogutami i zaraz chuliganów nie ma. Tak nie może być - grzmiał. 

Jeszcze inny dodawał, że skoro budynek jest w rękach prywatnych, to może chociaż zamalować wulgarne przepisy? Kilkadziesiąt metrów obok jest przedszkole.  Jako jedno ze źródeł problemów wskazywano działający w Galerii Miodowa sklep monopolowy "Dołek".

- W mojej ocenie trzeba to wyważyć. Otoczenie "Dołka" powinno być pod szczególnym nadzorem służb. Pewnie tam jest skoncentrowana uwaga służb. Będę bronił tego, żeby "Dołek" funkcjonował. Mamy jedno miejsce, które możemy otoczyć kamerami i mieć pod okiem. Wolę tak, niż mieliby wchodzić do klatki - odpowiedział prezydent Nowakowski. - Dziennie otrzymuję kilkadziesiąt pism. Nie przypominam sobie, żeby w ostatnim roku była choć jedna skarga dotyczyła Dołka, nawet ze strony spółek. 

- Liczba alkoholu sprzedawanego na osiedlu przekracza wszelkie granice - skwitowała mieszkanka. - Mnie też zastanawia, co robi 15-latek o 24:00 w nocy w towarzystwie starszych. Przed moim blokiem nie siedzą bezdomni, tylko młodzież. Ja się pytam: gdzie są rodzice?! - pytał rozgoryczony inny. 

Policjanci przyznali, że w tym rejonie rzeczywiście interwencji jest sporo. 

- Jeśli patrol pojedzie i widzi, że jest wykroczenie, możemy podjąć kroki. Jeśli jednak grupa tylko stoi i mamy tylko podejrzenie, że być może spożywali... - mówił funkcjonariusz.

Potwierdził, też jest współpraca z monitoringiem, ale on np. nie wychwyci, że ktoś używa słów wulgarnych. 

Byli uczniowie, będą seniorzy? 

Prezydent mówił też o planie na budynek Szkoły Podstawowej nr 17. Jak mówił Andrzej Nowakowski, pewne koncepcje są.

- Jest parę pomysłów, np. przeniesienie Książnicy czy utworzenie Centrum Aktywności Seniora, ze szczególnym uwzględnieniem osób chorych na alzheimera. Taka przestrzeń fantastycznie sprawdza się przy ul. Otolińskiej. Tam zaadaptowaliśmy budynek po sklepie Levisa, czyli dużo mniejszą przestrzeń. Większa przestrzeń, to większe możliwości - mówił prezydent. 

Mieszkańcy dopominali się też remontu budynku Gimnazjum nr 4. Jak opisywała, uczniowie dziś patrzą "po okładce", a ta nie zachęca. Prezydent odpowiedział, że wszystkie na raz zrobić się nie da, ale przygotowywana jest pula budynków do drugiej umowy termomodernizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego i może tak uda się wyremontować placówkę. 

- Sala gimnastyczna jest rzeczywiście większa niż w SP17, ale pan prezydent obiecywał nową salę na 50-lecie. 50-lecie minęło, ale skoro nie ma pieniędzy na nową, to chociaż wyremontować, bo jest naprawdę obskurna - opisywała. 

Prezydent obiecał porozmawiać ze skarbnikiem, ale problemów było jeszcze kilka. To także ulice, m.in. Zawidzkiego, a także chodniki. Mieszkańcy cieszyli się za to z inwestycji, jaką jest Centralny Park Rekreacji. Spotkanie trwało około godzinę, a później prezydent rozmawiał jeszcze indywidualnie z mieszkańcami. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE