Reklama

Pierwszy dzień egzaminu. Jak poszło?

Opublikowano:
Autor:

Pierwszy dzień egzaminu. Jak poszło? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś uczniowie szkół ponadpodstawowych pisali egzamin gimnazjalny. Jego wyniki mają wpływ na przyjęcie do wymarzonej szkół średnich, więc nerwów było sporo!

Dziś uczniowie szkół ponadpodstawowych pisali egzamin gimnazjalny. Jego wyniki mają wpływ na przyjęcie do wymarzonej szkół średnich, więc nerwów było sporo!

Punktualnie o 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. W całej Polsce przystąpiło do niego ponad 360 tys. gimnazjalistów. Dziś uczniowie trzecich klas gimnazjów próbowali swoich sił w części humanistycznej . Na pierwszy ogień poszła historia i WOS, po przerwie o godzinie 11.00 - język polski. Najpierw uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące starożytności, średniowiecza, a także historii nowożytnej, a  także dotyczących trójpodziału władzy w społeczeństwie, samorządów i Unii Europejskiej. Na polskim była II część Dziadów Adama Mickiewicza.

- Najtrudniejsza była historia, pytania z Unii Europejskiej nie poszły mi za dobrze - przyznaje gimnazjalista Kamil. - Za to polski w porządku, „Dziady” bardzo mi podpasowały.

- U nas odwrotnie - polski tak sobie, za to historia i WOS poszły dobrze - mówią z kolei koleżanki Kamila z równoległej klasy, Paulina i Agata. - Omawialiśmy „Dziady” w ubiegłym roku i słabo je pamiętałyśmy.

Dla Kamila najważniejszy będzie jutrzejszy egzamin - matematyczno-przyrodniczy, bo marzy mu się klasa medyczna w III LO. Koleżanki Kamila chciałyby uczyć się w Jagiellonce.

W środę gimnazjaliści przystąpią do drugiej części - rozpoczną od pytań z biologii, chemii, fizyki i geografii, po przerwie będą rozwiązywać zadania z matematyki.

Trzeci blok tematyczny, w czwartek, to egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego, włoskiego albo hiszpańskiego. Wyniki uczniowie poznają w czerwcu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE