Reklama

Pieniądze z rządowego programu trafiły do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze z rządowego programu trafiły do Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł, odniósł się do zarzutów wręczania czeków bez pokrycia - w tym tych formułowanych przez prezydenta Płocka. - Radzę sprawdzić konto miasta - drwił podczas konferencji prasowej, kiedy to zapowiedział zrealizowanie programu. Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych przelano do samorządów. Pieniądze trafiły m.in. do województwa mazowieckiego w tym subregionu płockiego i Płocka.

Wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł, odniósł się do zarzutów wręczania czeków bez pokrycia - w tym tych formułowanych przez prezydenta Płocka. - Radzę sprawdzić konto miasta - drwił podczas konferencji prasowej, kiedy to zapowiedział realizację programu. Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych przelano do samorządów. Pieniądze trafiły m.in. do województwa mazowieckiego w tym subregionu płockiego i Płocka. 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych ma być konkretnym wsparciem dla samorządów. Program, który powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, to finansowe wsparcie przy lokalnych inwestycjach. Jak deklarował podczas konferencji prasowej w Płocku Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, program jest realizowany. Pieniądze zostały już przelane na konta samorządów.   

- Te środki są kierowane po to, by z jednej strony wesprzeć możliwości inwestycyjne samorządów, a z drugiej zasilić tymi środkami różnego rodzaju wykonawców, często lokalnych - mówił podczas konferencji Radziwiłł. - W przypadku Mazowsza to prawie 638 mln złotych. Radosna wiadomość jest taka, że środki właśnie wpływają na konta samorządów - zapowiadał podczas spotkania z dziennikarzami wojewoda mazowiecki.

Wojewoda dementował także zarzuty wręczania przez polityków Prawa i Sprawiedliwości czeków bez pokrycia. Odpowiedział także prezydentowi  Płocka, Andrzejowi Nowakowskiemu.

- Chciałbym uspokoić zaniepokojonego prezydenta Płocka, który napisał do mnie jakiś czas temu - mówił podczas konferencji Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki. - Włodarz niepokoił się, że czek otrzymany z rąk przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości jest bezwartościowy i nie ma pokrycia finansowego. Otóż radzę zajrzeć na konto bankowe miasta Płocka. Przelew został podpisany i pieniądze są już na koncie - drwił.

Tylko do subregionu płockiego trafiło 71 mln - do Płocka zaś 16 mln złotych. - W przypadku nawet najmniejszych samorządów to pomoc nie mniejsza niż 500 tys. złotych. Są też takie miejsca, jak Warszawa, dla której przewidziano 93,5 mln złotych - podaje wojewoda. - To są środki na konkretne działania, do spożytkowania w taki sposób jak żywa gotówka. Można je wydać na jedną,lub kilka inwestycji, albo na wkład własny jako zabezpieczenie do jakiegoś dofinansowania - tłumaczył podczas konferencji.

W sumie w całym kraju, w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych rząd przeznaczył 6 mld złotych wsparcia dla miast, gmin oraz powiatów ziemskich. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE