Reklama

Reklama

Pieniądze z Mazowsza dla Podkarpacia. 200 tys. zł na remont drogi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Materiały prasowe

Pieniądze z Mazowsza dla Podkarpacia. 200 tys. zł na remont drogi - Zdjęcie główne

foto Fot. Materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Decyzją radnych województwa mazowieckiego 200 tysięcy złotych wsparcia ze środków Mazowsza trafi na Podkarpacie. Zostaną one przeznaczone na remont drogi powiatowej w powiecie przemyskim.

Reklama

Środki te mają zostać przeznaczone na remont drogi powiatowej nr 2067 (Hucisko Nienadowskie-Dubiecko-Sielnica). To ważna inwestycja. Droga ta uległa zniszczeniu podczas powodzi, która miała miejsce w czerwcu. 

Jak mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, zaoferowana pomoc to gest solidarności dla mieszkańców Podkarpacia. 

- Życie jest nieprzewidywalne i nie możemy być pewni, czy coś podobnego, kiedyś nie przytrafi się nam - przekonywał marszałek Struzik. - Wszystkie samorządy w Polsce mierzą się w tym roku z wyjątkowym przeciwnikiem, jakim jest COVID-19. Wiąże się to nie tylko z modyfikacją ich działalności, ale też korektą planów inwestycyjnych i budżetów. Klęski żywiołowe to dolanie przysłowiowej oliwy do ognia. Wielu ludzi w jednej chwili traci dorobek całego życia. Dlatego jako radni województwa nie pozostajemy obojętni i w geście solidarności chcemy pomóc powiatowi przemyskiemu i jego mieszkańcom w odbudowaniu strat - argumentuje. 

Przypomnijmy, pod koniec czerwca powiat przemyski nawiedziły nawałnice, które spowodowały ogromne straty. Ucierpiała nie tylko infrastruktura gminna i powiatowa, straty dotknęły także rolnictwa. Powstały osuwiska, które są zagrożeniem dla budynków mieszkalnych. Zniszczone zostały m.in. mosty oraz drogi i chodniki. 

Najbardziej ucierpiały gminy Bircza oraz Dubiecko. Straty szacuje się w sumie na 16,5 mln zł - co w sytuacji związanej z COVID-19 jest kwotą przekraczającą możliwości powiatu. 

O pomoc finansową do samorządu Mazowsza zwrócił się starosta powiatu przemyskiego. Władze województwa przychyliły się do tej prośby.  

- To ważne, aby pomagać sobie nawzajem. Zwłaszcza teraz - przekonuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. - Tu chodzi przede wszystkim o dobro mieszkańców, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji - dodaje. 

Wsparcie z budżetu Mazowsza zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z remontem prawie 2,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy